Там, где появляется "русский мир", - исчезает и мир, и комфорт--Where "russian world" appears, both peace and comfort disappear--Там, де з'являється "руський мір",- зникає і мир, і комфорт
Комплексні рішення Вашого комфорту
КЛІМАТ в ДОМІ
кліматичний майданчик
ПРО НАС ||  ВЕНТИЛЯЦІЯ ||  КОНДИЦІЮВАННЯ ||  ОПАЛЕННЯ ||  airМАРКЕТ
ОСТАННІ
ПУБЛІКАЦІЇ
русскийenglish

Мікроклімат приміщення

Мікроклімат приміщення

Мікрокліматом прийнято вважати поєднання характеристик повітряного середовища даного приміщення, а саме, - температури, вологості, швидкості руху повітря. Мікроклімат приміщення безпосередньо залежить від сукупності певних факторів. По-перше, це кліматичні умови, тобто клімат місцевості, в якій знаходиться дана будівля, по-друге, - ступінь захищеності приміщення від впливу на нього зовнішніх умов (вітру, низьких чи високих температур, вологості), і по-третє, - це внутрішні фактори, такі як виділення вологи, тепла від людей чи інших джерел у самому приміщенні, повітряні потоки у ньому. Крім вологи, тепла і вуглекислого газу, продуктами побутової і виробничої діяльності людини можуть бути різноманітні гази, аерозолі, пил. Підвищення концентрації шкідливих речовин у повітрі закритого приміщення негативно позначається на якості мікроклімату в ньому і, відповідно, на здоров'ї людей, їх самопочутті.

З одного боку, ми все робимо вірно, максимально захищаючись від навколишнього середовища, з її забрудненим повітрям, шумом, аномальною спекою, до якої призвело глобальне потепління, ущільнюючись і утеплюючи будинки з метою заощадити на витраті таких недешевих сьогодні енергоресурсів. А з іншого боку, ми ризикуємо стати заручниками продуктів своєї влacної життєдіяльності.

Що ж робити?

Насправді, якщо підійти до цієї ситуації раціонально, вихід є, і він досить простий. З давніх давен існують системи, які і є інструментами для створення в приміщенні оптимального мікроклімату. Звичайно ж це опалення, вентиляція та кондиціювання. Випробувані та модернізовані часом, в поєднанні з сучacними енергозберігаючими технологіями у будівництві, техніці та елементами автоматики ці системи дозволяють створити в приміщенні будь-якого типу здорове середовище, сприятливе для роботи та відпочинку людини.

Показовими у цьому відношенні сьогодні є так звані "розумні будинки" та "пасивні будинки". Максимально ізольовані від дії зовнішніх факторів, - вітру, низьких чи високих температур, такі будівлі обладнані енергозберігаючими системами вентиляції, опалення та кондиціювання, що оптимально використовують внутрішні джерела енергії і керуються багатьма датчиками, в залежності від заданих параметрів повітря і кількості наявних внутрішніх надходжень тепла та вологи.

До прикладу, вентиляція в "розумному будинку" вмикається лише при досягненні у приміщенні певної концентрації СО чи інших шкідливих речовин, а системи кондиціювання і опалення підтримують необхідну температуру у ньому з досить високою точністю, незалежно від пори року.
Крім того, за рахунок великого прогресу в розвитку технологій "пасивні будинки" для забезпечення роботи всіх своїх інженерних мереж можуть використовувати виключно внутрішні джерела енергії.

copywrighting 2011-2022    Нормативи   Література    Довідканаверх   МИР ВАМ      КонтактКлуб шанувальників свіжого повітря twitter facebook
IziumChernigivbahmutIrpin'KyivMalynfrankivskMariupol'Kharkivvinnytsiakramatorsk