Там, где появляется "русский мир", - исчезает и мир, и комфорт--Where "russian world" appears, both peace and comfort disappear--Там, де з'являється "руський мір",- зникає і мир, і комфорт
Комплексні рішення Вашого комфорту
КЛІМАТ в ДОМІ
кліматичний майданчик
ПРО НАС ||  ВЕНТИЛЯЦІЯ ||  КОНДИЦІЮВАННЯ ||  ОПАЛЕННЯ ||  airМАРКЕТ
Читати ще
русский

Обслуговування систем вентиляції

Сьогодні важливість систем вентиляції для здоров'я незаперечна. Видалення з приміщень різних шкідливих для нашого організму газів і елементів, відведення надлишків теплоти і вологи і подача в них відповідно свіжого, збагаченого киснем повітря є основним завданням даних систем.

Не дивлячись на великий прорив у технологіях виробництва обладнання систем вентиляції, появи цілого ряду принципово нових, новаторських рішень в цій галузі, принципи обслуговування систем вентиляції, як втім і інших кліматичних систем залишилися незмінними.

Якщо говорити про системи природної вентиляції, то тут обслуговування як і багато століть до цього, зводиться до дослідження і контролю вентиляційних шахт і каналів, їх пробивання і прочищення.

Більшість елементів навіть найсучасніших систем примусової, тобто, механічної вентиляції також залишилися такими ж як і колись. Це в першу чергу двигуни вентиляторів, різні нагрівачі, фільтри очищення припливного і витяжного повітря, різноманітні заслінки, глушники, повітророзподільні пристрої, повітроводи.

В процесі експлуатації системи вентиляції, як і будь-якої іншої інженерної системи відбувається зношування частин, що труться, засмічення внутрішніх поверхонь обладнання, каналів, окислення електричних контактів тощо. А оскільки дані системи відіграють особливо важливу роль для здоров'я людини, необхідно підтримувати їх безперебійну якісну роботу.

Для цього, власне і проводять періодичне обслуговування систем вентиляції. Найкраще тут скористатися послугами компаній, які спеціалізуються в даній сфері діяльності. Адже обслуговування обладнання будь-якої кліматичної системи вимагає спеціальних навичок і знань.

Крім загальних робіт про перевірці електричних частин обладнання, їх контактів, електричних параметрів, необхідно перевіряти крильчатки вентиляторів, стан підшипників, при необхідності проводити їх заміну або очищення. Більш частіше, ніж інші види сервісу вентиляційного устаткування необхідно проводити чистку і промивку фільтрів, трохи рідше, у міру необхідності - промивання теплообмінників, причому як внутрішніх, так і зовнішніх їх поверхонь. Ну і ще рідше, але все ж необхідно перевіряти стан внутрішніх поверхонь повітроводів, так як в процесі експлуатації там утворюється значні відкладення різних забруднень, від пилу до жиру, що істотно погіршує аеродинамічні характеристики вентсистеми і, що ще гірше, - санітарно-гігієнічні параметри в обслуговуваних приміщеннях.

Особливості обслуговування елементів сучасних систем вентиляції

Особливо слід звернути увагу на елементи щодо нових комплектуючих - рекуператорів різних типів, адже від чистоти їх поверхонь залежить ступінь теплоутилізаціі і відповідно, їх енергозберігаючі показники. Тому потрібно стежити за станом їх поверхонь і при необхідності, проводити очищення.

copywrighting 2011-2022    Нормативи   Література    Довідканаверх   МИР ВАМ      КонтактКлуб шанувальників свіжого повітря twitter facebook