Там, где появляется "русский мир", - исчезает и мир, и комфорт--Where "russian world" appears, both peace and comfort disappear--Там, де з'являється "руський мір",- зникає і мир, і комфорт
Комплексні рішення Вашого комфорту
КЛІМАТ в ДОМІ
кліматичний майданчик
ПРО НАС ||  ВЕНТИЛЯЦІЯ ||  КОНДИЦІЮВАННЯ ||  ОПАЛЕННЯ ||  airМАРКЕТ
Читати ще
русский

Міняємо на нові вікна й двері в хаті - автоматично знижуємо в домі лишні тепловтрати!

Сьогодні про тарифи на комунальні послуги не говорить тільки ледачий. Всі при цьому розуміють, що левову частину вартості цих послуг складають витрати на опалення. Тому не зайвим буде черговий раз нагадати про те, яким чином можна було б зменшити цю частину наших витрат.

Нині стало модним робити аудит будівлі на енергозбереження. Запрошуються люди зі спеціальними приладами, визначають місця, де відбуваються найбільш істотні витоки тепла з будівлі, розробляють заходи щодо усунення або зменшення цих витоків. Робиться розрахунок, яка економія може бути від таких заходів і через якийсь час окупляться витрати на їх здійснення.

Безумовно, такий аудит - річ потрібна і дуже корисна. Якщо мова йде про будівлі з великими опалювальними площами (адміністративно-побутові, офісні будівлі, багатоквартирні житлові будинки, якщо там створені ОСББ), то такий аудит і самі заходи - окупляться досить швидко.

Але якщо говорити про невеликі приватні будинки, чи про окремі квартири у багатоповерхових будинках, то економічна доцільність такого аудиту буде виглядати досить суперечливою. Втім, сенсу його проводити в даному випадку і немає. Зі стовідсотковою впевненістю можна стверджувати, що кілька нижчеперелічених порад, хоч і банальних і не нових, без всякого аудиту зможуть бути корисними якщо не для зниження витрат на опалення вашого житла (адже лічильники тепла та витрат палива, на жаль, встановити не скрізь є можливо) , то для збільшення температури в ньому, це точно.

Перше, що спадає на думку, це утеплення стін. І це вірно. Але з іншого боку, - важливість такого заходу часто перебільшена. Адже існують будівлі, особливо старої забудови, тепловтрати через стіни яких через їх товщину незначні і утеплення таких дасть зовсім незначний ефект. Мало того, через неправильний підбір утеплювача або його товщини, зовнішнім стінам будівлі можна нашкодити, вони можуть руйнуватися зсередини, і ви цього не будете бачити. Тому в питанні утеплення зовнішніх стін потрібно бути обережним і акуратним, як у виборі матеріалу утеплювача, так і в його товщині. Бажано, щоб розрахунки вам зробили фахівці.

По-друге, загальновідомо, що найбільша величина тепловтрат з усіх зовнішніх огороджень будівлі - через вікна і двері. Ось чому для досягнення максимального ефекту енергозбереження вашого будинку чи квартири потрібно в першу чергу сконцентруватися на цьому питанні.

Якщо у вас вікна ще старого покоління, дерев'яні, то вам безумовно потрібно поміняти їх на металопластикові. Якщо ви вже раніше встановили такі, але ефект від цього невеликий, то можливо, вам варто звернутися до справжніх фахівців і вони підкажуть в чому причина, - неякісний монтаж чи якість самих виробів.
Те ж стосується дверей балконів і прилеглих до них вікон, оскільки вони становлять значну площу зовнішніх огороджень. Ще більший ефект дасть додаткове засклення самого балкона зовні. Варіанти тут і за якістю і за вартістю можуть бути різними, але результат від такого заходу ви відчуєте відразу.

Не можна не згадати і питання вхідних дверей. Погане утеплення та негерметичність цієї частини вашого житла призводить до проникнення в приміщення холодного зовнішнього повітря і, як наслідок - до значного витоку тепла через систему природної вентиляції. Тому краще разом з заміною вікон в будинку чи квартирі поміняти і вхідні двері.

Можливо, вищевказані поради банальні і не містять кардинальної новизни, але думається, знайдуться і ті, яким вони можуть бути корисними. Хай у вашій оселі стане тепліше!

copywrighting 2011-2022    Нормативи   Література    Довідканаверх   МИР ВАМ      КонтактКлуб шанувальників свіжого повітря twitter facebook