Там, где появляется "русский мир", - исчезает и мир, и комфорт--Where "russian world" appears, both peace and comfort disappear--Там, де з'являється "руський мір",- зникає і мир, і комфорт
Комплексні рішення Вашого комфорту
КЛІМАТ в ДОМІ
кліматичний майданчик
ПРО НАС ||  ВЕНТИЛЯЦІЯ ||  КОНДИЦІЮВАННЯ ||  ОПАЛЕННЯ




Читати ще
русский

Види опалення та системи опалення

Кожна будівля чи окреме приміщення характеризуються, в залежності від властивостей їх зовнішніх захищень певною величиною максимальних тепловтрат. При розрахунку тепловтрат будівлі беруться до уваги мінімальні температурні показники для даної місцевості. При цьому, незалежно від джерела тепла обраховується оптимальна величина потужності системи опалення, яка забезпечить повну компенсацію максимальних тепловтрат з врахуванням наявності внутрішніх тепловиділень даної будівлі чи приміщення.

Загальний принцип роботи будь-якої системи опалення полягає в тому, що джерело енергії нагріває теплоносій, який в свою чергу через прилади цієї системи опалення різними способами передає тепло повітрю, конструкціям приміщення чи безпосередньо предметам і людям, що знаходяться у ньому.

Джерелом енергії можуть бути спалювані газ, рідке чи тверде паливо, електроенергія, тепло Землі, теплова енергія Сонця, енергія, що виділяється при переході газів з одного агрегатного стану в інший.
Теплоносіями можуть бути вода (інша рідина) або повітря.

Системи опалення можуть мати один теплоносій, як, припустимо при безпосередньому нагріванні повітря в газових чи електричних повітряно-опалювальних агрегатах, а можуть мати кілька теплоносіїв, - один основний, а другий проміжний, - наприклад, вода у водяних повітряно-опалювальних агрегатах.

Відповідно, в залежності від основного теплоносія і буває повітряне опалення чи водяне опалення.

Повітряні системи опалення, в свою чергу можуть бути канальні і безканальні. Коли теплоносій (повітря) роздається через повітропроводи, то це канальні повітряні системи опалення, коли безпосередньо через повітряно-опалювальні агрегати - безканальні повітряні системи опалення.

Водяні системи опалення характеризуються наявністю генератора тепла (котла) і приладів опалення, через які тепло передається повітрю і предметам приміщення. Котел та прилади опалення звязані трубопроводами, по яких циркулює теплоносій.

Є два основних способи передачі теплової енергії від теплоносія до повітря чи предметів в приміщенні, - конвекція та радіація (теплове випромінювання).
Конвекція полягає в перенесенні теплоти за рахунок переміщення речовини у просторі. Спостерігається конвекція в рухомих рідинах і газах.
Теплове випромінювання - це явище переносу теплоти у вигляді електромагнітних хвиль з подвійним взаємним перетворенням - теплової енергії в променеву і навпаки.

Прилади опалення за способом теплопередачі ділять на конвективні та випромінюючі. Насправді елементарні види теплообміну не відокремлені і в чистому вигляді зустрічаються рідко. У більшості випадків один вид теплообміну супроводжується іншим. Наприклад, обмін теплотою між твердою поверхнею і рідиною (або газом) відбувається шляхом теплопровідності і конвекції одночасно і називається конвективним теплообміном або тепловіддачею.
На практиці в опалювальних приладах за наявності двох способів теплопередачі один є домінуючим, і по цьому прилад і зараховується до того чи іншого виду. Наприклад, при теплопередачі з поверхні підлоги переважаючим є конвекція, а в інфрачервоних випромінювачах, навпаки, теплопередача в основному відбувається через спрямоване електромагнітне теплове випромінювання від поверхонь з високою температурою.

Ці та інші особливості кожного з видів опалення і визначають область їх застосування.

copywrighting 2011-2023    Нормативи   Література    Довідканаверх   МИР ВАМ    airМАРКЕТ        Контакт    Клімат в домі на FB twitter facebook