Там, где появляется "русский мир", - исчезает и мир, и комфорт--Where "russian world" appears, both peace and comfort disappear--Там, де з'являється "руський мір",- зникає і мир, і комфорт
Комплексні рішення Вашого комфорту
КЛІМАТ в ДОМІ
кліматичний майданчик
ПРО НАС ||  ВЕНТИЛЯЦІЯ ||  КОНДИЦІЮВАННЯ ||  ОПАЛЕННЯ ||  airМАРКЕТ
Читати ще
русский

Тепловий насос повітря - вода - нові технології.

Якось швидко і непомітно в наш повсякденний побут увійшов кондиціонер. Сьогодні важко кого-небудь здивувати наявністю у себе вдома спліт-системи. Магазини, лікарні, офіси, кафе і бари, різні розважальні заклади - кондиціонер вже не просто розкіш, - він необхідність. Забезпечити прохолоду - як думають багато - основне завдання даної техніки. Але це не зовсім правильно. Будь-який кондиціонер за своєю суттю - це тепловий насос повітря - повітря. Як відомо, охолодження (відбір тепла з повітря) відбувається на теплообміннику (випарнику) внутрішнього блоку кондиціонера внаслідок переходу холодоагенту (фреону) з одного агрегатного стану в інший. З протилежного боку (зовнішній блок) відбувається зворотний процес - виділення тепла. У випадку зі звичайним кондиціонером, - тепло відбирається повітрям, вентилятори зовнішнього блоку активно обдувають конденсатор. Якщо запустити процес у зворотному напрямку, випарник c конденсатором міняються місцями, тепло буде виділятися вже на внутрішньому блоці і ми, відповідно можемо використовувати кондиціонер для обігріву приміщення. У цьому, власне і полягає суть теплового насоса.

Отже, ми розібралися, чому можна обігріватися звичайним кондиціонером. Нові технологи досягли такого рівня, що сьогодні вже є можливість для багатьох купити і інверторний тепловий насос повітря - вода і використовувати його не тільки на охолодження та обігрів, а й на гаряче водопостачання. Так в чому ж відмінність теплового насоса повітря - вода, від звичайного кондиціонера? Зовсім невелика - тепло на стороні конденсатора відбирають не повітрям, а водою. Іншими словами, конденсатор внутрішнього блоку гріє воду, а зовнішній блок - охолоджує навколишнє повітря.

Сучасні інверторні технології дозволили зробити процес нагрівання та охолодження максимально точним і економічним і розширили можливість застосування теплового насоса до температур холодної кліматичної зони. Дорожчі моделі здатні працювати при температурах до -30оС. Середній коефіцієнт енергоефективності EER сучасних інверторних теплових насосів може досягати 4, в залежності від температури зовнішнього повітря, тобто один кВт електроенергії може дати до 4 кВт теплоти.

Застосовуючи тепловий насос повітря - вода в комплекті з накопичувальним баком, відповідною арматурою і автоматикою, його можна використовувати і для гарячого водопостачання. Теплові насоси даного типу часто використовуються як на охолодження, так і на обігрів в комплекті з фанкойлами і навіть радіаторами. Але все ж найбільша ефективність їх застосування для опалення, це тепла підлога.

copywrighting 2011-2022    Нормативи   Література    Довідканаверх   МИР ВАМ      КонтактКлуб шанувальників свіжого повітря twitter facebook