Там, где появляется "русский мир", - исчезает и мир, и комфорт--Where "russian world" appears, both peace and comfort disappear--Там, де з'являється "руський мір",- зникає і мир, і комфорт
Комплексні рішення Вашого комфорту
КЛІМАТ в ДОМІ
кліматичний майданчик
ПРО НАС ||  ВЕНТИЛЯЦІЯ ||  КОНДИЦІЮВАННЯ ||  ОПАЛЕННЯ ||  airМАРКЕТ
Читати ще
русский

Поради по вибору котла

В даному матеріалі ми не збираємося заглиблюватися в усі технічні подробиці і нюанси в області опалення. Сьогодні інформації про цю галузь кліматизації досить як в друкованому вигляді, так і у віртуальному - в Інтернеті. У вашому розпорядженні тут і інформація про котли, і про їх виробників, і про опалювальні прилади, і про матеріали для монтажу та багато іншого корисного і не дуже. Така кількість інформації, потрібної і непотрібної простого обивателя часто може заплутати, дезорієнтувати та навіть ввести в замішання.

До вибору котла потрібно підходити, як і при будь-якому іншому виборі насамперед логічно і раціонально.
Сьогодні покупка цього обладнання актуальна, як ніколи. Незважаючи ні на які кризи люди одружуються, купують квартири чи роблять в них ремонт, будують чи переплановують будинки, облаштовують своє житло, виходячи з обставин, що склалися, - особистих, фінансових, кліматичних тощо. Котли сьогодні в цьому процесі відіграють особливу роль. Адже теплих відносин без теплих батарей в зимову холоднечу, на жаль, не налагодиш. А щоб тепло від цих батарей або радіаторів гріло наші тіла і не дуже сильно нагрівало наші кишені в нинішніх умовах недешевих теплоносіїв котли повинні бути:
а) - доступними за ціною;
б) - економними при експлуатації;
в) - передбачати використання доступного виду палива.

Логіка підказує, що починати вибір потрібно з останнього пункту.
Якщо у вашій місцевості не проходить газова магістраль, отже, газовий котел відпадає. Якщо, не дай Бог, ви живете в такій глушині, що і електрика - екзотика, то природно, вибір у вас один - твердопаливний котел, хоча при такому розкладі сьогодні жоден нормальний твердопаливний котел теж не буде працювати нормально, але з ситуації все ж якийсь вихід й тут можна знайти.

Безумовно, останній варіант серйозно не розглядається, оскільки мінімальна цивілізація все-таки передбачає наявність електрики.
Що стосується першого випадку, то він зустрічається досить часто. Тут вже при виборі можливі нюанси. Нюанси стосуються перш за все наявності у вашій місцевості джерел твердого палива та його вартості. На перший погляд здається, що використання твердого палива, - дров, вугілля, торфу, брикетів в будь-якому випадку повинно бути дешевшим в експлуатації. Але все ж дуже часто бувають ситуації, коли тверде паливо в поєднанні з його якістю, заготівлею та доставкою може виявитися економічно менш вигідним у використанні, ніж електрика. А якщо врахувати простоту монтажу електричного котла та можливість використовувати його в поєднанні з багатотарифним лічильником електроенергії і акумулюючим резервуаром, то експлуатація електричного котла може стати вигіднішою навіть газового. На такий варіант опалювання не вимагаються ні газовий проект, ні дуже витратні сьогодні погодження всіх відповідних служб.
Крім того, бувають ситуації рідкого використання системи опалення (наприклад, дача), коли морочитись з дровами просто немає сенсу. Правда, тут вже може мати місце і справа смаку господарів будинку. Хтось хоче обігріватися каміном, комусь достатньо тепловентилятора чи інфрачервоного обігрівача.

А що ж робити тим, у кого є і газ, і електрика, і ліс під боком?...

Багаті розумні люди (а небідні люди частіше бувають розумними) сьогодні намагаються диверсифікувати свої джерела тепла. Зараз в тренді встановлення котлів з усіма доступними для даної місцевості видами палива. Можливе встановлення одночасно газового, твердопаливного і навіть електричного котлів. Експлутація їх з відповідною автоматикою і у відповідному режимі дозволяє досягти дуже великої економії витратних коштів. Це якраз той випадок, коли можна сміливо сказати, - "скупий платить двічі". Вклавши відразу більше коштів в кілька котлів з хорошою автоматикою, дбайливий господар отримує значну економію в процесі їх використання.
Крім того, в умовах нестабільної економічної ситуації, коли, на жаль, трапляються перебої з поставками газу та електрики, варіант багатопаливного опалення дає додаткові переваги в надійності.

copywrighting 2011-2022    Нормативи   Література    Довідканаверх   МИР ВАМ      КонтактКлуб шанувальників свіжого повітря twitter facebook