Там, где появляется "русский мир", - исчезает и мир, и комфорт--Where "russian world" appears, both peace and comfort disappear--Там, де з'являється "руський мір",- зникає і мир, і комфорт
Комплексні рішення Вашого комфорту
КЛІМАТ в ДОМІ
кліматичний майданчик
ПРО НАС ||  ВЕНТИЛЯЦІЯ ||  КОНДИЦІЮВАННЯ ||  ОПАЛЕННЯ ||  airМАРКЕТ
ОСТАННІ
ПУБЛІКАЦІЇ
русскийenglish

ВЕНТИЛЯЦІЯ

Що таке вентиляція. Для чого потрібна вентиляція

Щоб зрозуміти, для чого потрібна вентиляція, уявімо на мить ситуацію, коли людину посадили в герметичний прозорий куб певного об'єму і спостерігають, що буде відбуватись. Очевидно, що через деякий проміжок часу, більший чи менший, людині стане жарко, душно, а потім взагалі забракне повітря для дихання і вона почне благати, щоб її випустили на зовні.

Якби наші помешкання чи будь-які інші приміщення були подібними до цього куба, то вони б стали зовсім не придатними для життя в них чи навіть короткого нашого там перебування. Для людини, як і всього живого на землі, створеного Богом, повітря є найважливішим елементом у його фізичному житті. вентиляціяЛюди, всі види тварин вдихають його, рослини вбирають через свої тканини і навіть підводні мешканці тим чи іншим способом засвоюють розчинене у воді повітря. Беззаперечним є і той факт, що без повітря людина може прожити на порядки менше часу, ніж без світла, їжі чи води. Важливу роль для життя людини відіграє не просто наявність повітря, його кількість, а і якісний його склад, з певними пропорціями кисню, азоту та інших елементів, водяної пари.

Людина в процесі своєї життєдіяльності вдихає повітря, засвоюючи через легені кисень та інші елементи і видихає його вже з іншими складом, де вуглекислий газ є переважаючим. Крім цього організм людини може виділяти у певній кількості тепло, вологу, а продуктами різних видів її діяльності можуть бути також інші гази, пара, пил, дим та різноманітні аерозолі і запахи.
При відносній герметичності приміщення концентрація в повітрі усіх вищезгаданих виділень зростає і може досягнути величини, шкідливої чи навіть небезпечної для здоров'я людей, що перебувають у ньому.
Окрім цього, підвищена концентрація пари в повітрі, тобто відносна його вологість призводить до випадіння конденсату на вікнах, відкосах та навіть стінах і внаслідок цього, до розвитку різноманітних шкідливих бактерій та грибків.
Щоб розчинити шкідливі речовини та вологу у повітрі до допустимої концентрації і потрібна вентиляція, - приплив у приміщення свіжого повітря на заміну видаленому забрудненому. Власне, висловлюючись популярно, вентиляція приміщення це і є процес заміни відпрацьованого повітря у ньому на свіже, з вулиці.

З сивої давнини і до недавнього часу вентиляція забезпечувалася в основному природним шляхом, приплив свіжого повітря - через нещільності у вікнах, дверях, проємах, а витяжка, - через канали в стінах і шахти. В останні десятиліття, коли внаслідок здорожчання теплоносіїв приміщення максимально ущільнюються і герметизуються для зменшення тепловтрат, природній приплив свіжого повітря зведений до мінімуму, а за його відсутності природна витяжка фактично працювати не може.
Тому за такої ситуації найбільш доцільною є вентиляція з механічним спонуканням, тобто вентиляція з використанням такого обладнання, як вентилятори. Можуть бути різні комбінації використання цього обладнання, - наприклад, і приплив і витяжку здійснюють вентилятори, або вентилятори встановлюються тільки на витяжку, а свіже повітря підсмоктується через різні пристосування на вікнах, дверях чи через провітрювачі в стінах тощо. До слова сказати, навіть витяжні вентилятори, якшо вони і є, без природнього припливу свіжого повітря через високу герметичність приміщення працюватимуть намарно, вхолосту.

Важливість вентиляції ні у кого сьогодні не викликає сумніву. Проте буває, що при будівництві об'єкту вентиляцію ставлять на другий план, мовляв без опалення, електрики, водопроводу чи каналізації не обійтись, а от без вентиляції якось можна прожити, і економлять у цій частині проекту.
Хибність такої думки стає очевидною вже в процесі експлуатації будівлі. Потім виявляється, що там би не завадив вентиляційний канал, там задуха, бракує свіжого повітря, там з'явився грибок, і т.д. Наслідки такого підходу обовязково проявлять себе не тільки матеріально, але й в плані здоров'я мешканців даної будівлі.

Можна довго дискутувати про необхідність вентиляційної системи у вас на об'єкті та її складність, але краще це зробити на стадії проекту, врахувавши всі нюанси, які можуть виникнути в процесі експлуатації, а потім дотриматись його (проекту) при будівництві. Це значно зекономить вам кошти і збереже нервову систему в майбутньому.

Забезпечити хорошу вентиляцію лише за рахунок виключно будівельних рішень (вентиляційні шахти, канали, отвори чи проєми) на жаль у більшості випадків не вдасться. Враховуючи сьогоднішню тенденцію в енергозбереженні до максимальної герметизації приміщень, без систем примусової, механічної вентиляції не обійтись. На щастя, завдяки сучасним технологіям обладнання таких систем вентиляції сьогодні має достатньо високий рівень і широкий асортимент.

На нашому майданчику є airМАРКЕТ вентиляції, де представлений широкий асортимент вентиляційного обладнання - вентустановки, вентилятори, комплектуючі (клапани різного призначення, фільтри, нагрівачі, шумоглушники, тощо), повітропроводи. Є також решітки та дифузори будь-якого перерізу, форма та конструкція яких задовільнять найвибагливішого дизайнера чи проектувальника.

Сучасні тенденції в енергозбереженні наклали значний відбиток на виробництво вентиляційного обладнання. Ми теж пропонуємо вентиляційні установки з рекуператорами різних типів, вентилятори з електрокомутуючими двигунами, автоматику на будь-які вимоги тощо.

В нашому airМАРКЕТі можна знайти будь-яке обладнання, комплектуючі та повітропроводи для системи вентиляції, яку Вам необхідно спроектувати чи здійснити монтаж, ми можемо проконсультувати Вас чи підказати нюанси, яких вистачає у цій галузі. Також тут Ви можете дізнатись, де купити вентиляційне обладнання ще й недорого.

copywrighting 2011-2022    Нормативи   Література    Довідканаверх   МИР ВАМ      КонтактКлуб шанувальників свіжого повітря twitter facebook
IziumChernigivbahmutIrpin'KyivMalynfrankivskMariupol'Kharkivvinnytsiakramatorsk