Там, где появляется "русский мир", - исчезает и мир, и комфорт--Where "russian world" appears, both peace and comfort disappear--Там, де з'являється "руський мір",- зникає і мир, і комфорт
Комплексні рішення Вашого комфорту
КЛІМАТ в ДОМІ
кліматичний майданчик
ПРО НАС ||  ВЕНТИЛЯЦІЯ ||  КОНДИЦІЮВАННЯ ||  ОПАЛЕННЯ ||  airМАРКЕТ
ОСТАННІ
ПУБЛІКАЦІЇ
русскийenpol

Ефективні способи зниження витрат на електрообігрів будинку

Опалюючи житло за допомогою електроенергії, Ви отримуєте пристойні можливості економії. Причому як кількісної (оптимізуючи режим споживання), так і якісної (застосовуючи ефективну систему тарифів). Сумарно це дає вражаючий ефект.

Завдяки чуйним менеджерам-консультантам мені вдалося зібрати всі відповіді на популярні питання в одній статті: тут розглянуті сучасні методи зниження плати за електроопалення. Зрозумілі, доступні, легко застосовні. І почнемо, можливо, з несподіваного для Вас варіанту - опалення за допомогою спліт-системи кондиціонування.

Включайте кондиціонер, будемо грітися!

Так виглядає кондиціонер для обігріву взимку при мінусовій температурі

Кабельна тепла підлога? Електрокотел? Інфрачервоні панелі? Що вибрати, щоб зростаючі грошові суми в квитанціях за опалення не вилітали в трубу?
А ось що - кондиціонер. Мабуть, найактуальніший, економний і багатообіцяючий варіант електрообігріву. Особливо, якщо знати основні правила і виключення з них.

Метод не працює для традиційних on-off

Увага: зігріє тільки кондиціонер інверторного типу. Його «розумний» компресор здатний плавно знижувати потужність при досягненні потрібної температури, а потім лише легко і граціозно підтримувати комфортний режим, не намотуючи зайвих кіловат.

Цієї переваги позбавлені застарілі кондиціонери типу on-off (старт-стоп), що працюють за принципом: включився на повну потужність - «добив» температуру до заданого показника - повністю відключився - через певний час знову включився на всю потужність - і так по колу. Що в підсумку: регулярні високі (і вкрай небажані) пускові навантаження на мотор компресора, робота на знос, а ще цілком відчутні фізично перепади температури в кімнаті.

Різниця технологій призводить до приголомшливого ривка за показниками ефективності. Спліт-системи інверторного типу як мінімум на 35-40% економічніші, ніж on-off, плюс експлуатуються значно довше. Тому що вкрай рідко працюють в повну силу, в основному тримають потужність на 50-60% від номіналу, а преміум-моделям часом досить мінімуму в 10-20%.
Неінверторні моделі взагалі не призначені для експлуатації в морози, опалювати не їхній «коник». Їх електроніка в режимі обігріву дуже швидко зношується (просто не розрахована на такі випробування), а ККД нижче в рази.

Єдиний варіант, коли доречно включити «он-офф» на опалення - при температурі на вулиці і в приміщенні близько 15°C, тільки щоб «добити» до більш комфортної. Як повноцінний опалювальний прилад він не годиться.

Інверторний від початку заточений під серйозну роботу як на охолодження, так і на обігрів. У нього підходяща електронна начинка, чутливі датчики. Його комп'ютер збирає дані і розуміє, що відбувається з повітрям на вулиці, і переналаштовує роботу системи відповідним чином, адаптуючи автоматику на роботу в оптимальному режимі.

Немає особливого сенсу ставити інверторну спліт-систему з прицілом на обігрів на дачі, якщо Ви живете там тільки в літній період. Або в квартирі, де немає індивідуального лічильника тепла і можливості «прикрутити батареї».

Більш того, у моделей з преміум-лінійок найчастіше встановлені спеціальні інтелектуальні механізми розпізнавання присутності і режиму діяльності людей в приміщенні, а також активності сонячного світла. Залежно від конкретної ситуації «в моменті» система автоматично регулює свою потужність до актуальної, що додатково сприяє зниженню непотрібних витрат електроенергії (до 30-35%).

Європейські та загальносвітові еко-стандарти і норми енергоспоживання постійно посилюються, тому кондиціонери типу on-off взагалі зникнуть з продажу в найближчому майбутньому, вже з 2020 року.

У фокусі інформативні показники енергоефективності

Якщо Ви читаєте цю статтю, то, швидше за все, зацікавлені в економії електроенергії.
Важлива порада для Вас: при виборі спліт-системи обов'язково звертайте увагу на параметр під назвою COP (coefficient of performance). Так званий «тепловий коефіцієнт» більш інформативний, ніж просто дані про споживаної потужності. Він показує ніщо інше, як відношення теплопродуктивності моделі до її електричної потужності.
Середній показник COP у сучасних спліт-систем 3,5. Що значить: на кожен спожитий в режимі опалення кВт/год кондиціонер «видасть» 3,5 кВт/год тепла.
Чим вище тепловий коефіцієнт, тим ефективніша і продуктивніша спліт-система. У високотехнологічних серій значення COP запросто досягає 4,5-5.
Так, наприклад, компанія Neoclima представила серію Alaska 2.0. У технічних даних вказано ККД = 510% (COP = 5,1), вона має всі шанси стати бестселером в 2019 році. Neoclima Alaska 2.0

Технологічний прогрес і конкурентна гонка виробників взагалі грає на руку економним споживачам - ефективність і економічність кліматичної техніки неухильно підвищуються з року в рік.

Трохи про класи енергоефективності

Знаєте, як з першого погляду впізнати дійсно економічний інверторний кондиціонер? Подивитися на наклейку з класом енергоефективності (інформаційна наклейка Energy Label на корпусі електроприладу). Вибирайте тільки від «A +» до «A +++» (три плюса максимально високий показник енергоефективності з можливих).

До речі, інверторних нижче класу «А» Ви і не знайдете, а от для зникаючого виду on-off і відмітка «В» цілком пристойний показник.

Найефективніший режим - в міжсезоння

Строго кажучи, опалення кондиціонером вигідно при нинішніх умовах практично на будь-якому об'єкті. І в найближчому майбутньому теж. Але тим корисніше знати умови, при яких такий спосіб ефективний більше або менше, так як тут є певна специфіка.

Важливо: найефективніший режим роботи спліт-системи - при температурі повітря на вулиці близько нуля і невеликому "плюсі". Таке собі міжсезоння, що в наших широтах за фактом часто займає по півроку.

Чому так? Тепловий коефіцієнт (як, власне, і ефективність обігріву) знижується разом з охолодженням зовнішнього повітря. Справа в технології: режим обігріву функціонує, використовуючи різницю температур повітря зовнішнього середовища і фреону (він набагато холодніший). Тому, чим сильніший мороз, тим менша різниця температур, тим менше тепла передається в приміщення на внутрішній блок, тим нижче підсумкова ефективність системи. ...

Граничне значення: близько -15°C, коли ККД вже дуже близько до одиниці. Скільки спожив, стільки видав. Працювати-то обігрів працює, але сенс економії втрачається. При сильних морозах (до -10, -15°C і нижче) розумніше включити інші джерела обігріву. Той же електроконвектор. Хороший французький конвектор за ціною обійдеться близько 100 доларів, а побутовий кондиціонер всі 1000 доларів. Недоцільно зношувати в сильні морози десятикратно більш дорогу і складну техніку.

Зацікавив варіант опалення спліт-системою? Хочете, щоб вона працювала в тому числі в сильний мінус? Тоді в першу чергу зверніть увагу на спеціальні «зимові» моделі: наприклад, з серії Alaska від Neoclima (працює на обігрів до -30°C) або Heatcharge від Panasonic (до -35°C).

Що робити, якщо опалення потребують кілька приміщень одночасно

Немає питань, якщо у Вас невелика квартира-студія. Ставиш спліт-систему, що складається із зовнішнього і внутрішнього блоків, і грієш свої 40-45 квадратних метрів без шуму, без пилу і максимально економно. А якщо опалювати потрібно приватний будинок в пару поверхів і декількома розрізненими кімнатами і холами?

спліт-системи для обігріву приміщення Ідеально в такому випадку встановити мульти-спліт систему з одного зовнішнього блоку і декількох внутрішніх. Такі моделі знайдуться в асортименті всіх основних провідних виробників.

Для тих, хто тільки робить проект котеджу, саме час застосувати прогресивний і 100% «вистрілюючий» спосіб - комбінацію одного потужного (так званого промислового) зовнішнього блоку і розгалуженої системи повітропроводів (прокладених в стінах, стелях, підлогах по всьому будинку). Технологія широко поширена зокрема, в США, Норвегії, Фінляндії. Сам блок кондиціонера виглядає непрезентабельно, що не так уже й важливо, він все одно розміщується десь в підсобному приміщенні. вид такого зимового кондиціонера в інтер'єрі

За допомогою повітропроводів тепле повітря швидко поширюється по всій будівлі, заходячи в кожну з кімнат через решітки.

Для адміністративних приміщень і офісних будівель з великою кількістю приміщень стали застосовувати енергоефективну систему чиллер-фанкойл, але це зовсім інша, специфічна історія, про неї краще поговорити в окремій статті.

Як швидко окупиться покупка і установка спліт-системи «зима-літо»

Чим вище енергоефективність техніки, тим швидше вона окупиться. Начебто зрозуміло, але хочеться перевірити. Для наочності порівняємо терміни окупності для трьох категорій інверторних сплітів при опаленні приміщення площею 40-45 м2.

Докладні розрахунки окупності з цифрами і прикладами моделей Ви можете подивитися в цьому матеріалі - поцікавтеся, вельми наочно.

На бюджетну інверторну спліт-систему для вказаної площі доведеться витратити від $480, плюс за установку ще $70-90.
Споживати в режимі обігріву вона в середньому буде 1,6 кВт на годину, що за місяць за умови 10-годинної роботи складе:
  30 днів ? 10 годин ? 1,6 кВт = 480 кВт * год.
Термін окупності (розглянемо для українських реалій і діючих на січень 2019 року тарифів в $0,06 за 1 кВт * год) складе близько 15 місяців:
  $0,06 ? 480 = $28,8 - витрати за місяць;
  $64 - $28,8 = $35,2 - вигода за місяць в порівнянні з опаленням тепломережами;
  ($480 + $70) / $35,2 = 15 місяців.
Далі чиста економія.

Більш технологічні та продуктивні «середнячки» обійдуться вже від $640-645. Але і споживають вони менше, в середньому 1 кВт на годину, що в місяць виллється в:
  30 днів ? 10 годин ? 1,0 кВт = 300 кВт * год.
Термін окупності також близько 15 місяців, і в подальшому енергоспоживання нижче на третину, ніж у бюджетного.

Преміум-моделі - «японці» з А+++. Коштують від $1000, споживають близько 0,8 кВт, що за місяць складе:
  30 днів ? 10 годин ? 0,8 кВт = 240 кВт * год.
Окупиться приблизно за 20 місяців роботи. На перспективу досить розумне рішення, так як в подальшому споживання в 2 рази нижче, ніж у бюджетного китайського інвертора - місяць за місяцем, сезон за сезоном. Не забувайте, що він настільки ж ефективно і охолоджує приміщення в спекотні місяці, тому економія подвоюється. Плюс будемо реалістами: електроенергія навряд чи подешевшає, а ось подорожчає ще неодноразово, так що терміни окупності на практиці менше.

Не хочете викладати кругленьку суму за суперекономічний А+++? Будь-який сучасний побутовий кондиціонер середнього сегменту відіб'ється вже за рік-півтора.
І, безумовно, вкладення окупиться тим швидше, чим менше Ви витратите на його придбання. І, хоча на просунуті високотехнологічні серії «зима-літо» ціни чималі, існують легальні способи купити дешевше стандартної прайсової вартості. Наприклад, ловите знижки на товари з лінійок, що ось-ось підлягають оновленню (у провідних виробників модельний ряд практично повністю оновлюється кожні 2-3 роки), а також в «не сезон» (восени і взимку).

Хочете дізнатися, як можна ще заощадити при електричному опаленні - зокрема, тим же кондиціонером?

Нічний тариф прискорює окупність системи і підвищує ефективніть електроопалення

Чи виберете Ви для обігріву спліт-систему, чи поставите електрокотел, чи захочете все-таки погратися з системою кабельногої «теплої підлоги» - в будь-якому випадку Ви можете заощадити додатково. Тут перейдемо до питання нічного тарифу. Просте і ефективне рішення, що дозволяє третю частину добового часу споживати електрику за зниженим удвічі тарифом, доступне кожному.

Головна умова: для початку Ви повинні подбати про встановлення багатотарифного лічильника. Тобто, купити його і змонтувати згідно нормативно визначеною процедурою (уточнюйте алгоритм і рекомендовані моделі приладів обліку в місцевому РЕМ).

Конкретний час окупності лічильника електроенергії залежить від декількох факторів: загального щомісячного споживання кіловат, структури споживання та її оптимізації мешканцями.

Якщо говорити строго про опалення кондиціонером, то, на жаль, тепло від спліт-системи не накопичити за ніч і не акумулювати на майбутнє, це технічно неможливо. Тому розраховуйте на те, що як мінімум будете грітися 30% добового часу (в години, для яких діють нічні тарифи на електроспоживання) на 50% дешевше.
Як показує практика, в результаті за допомогою багатотарифного лічильника за місяць Ви запросто заощадите на опаленні 15-20% - навіть не особливо змінюючи режим споживання.
Тобто, якщо зараз Ви платите за опалення будинку електрикою $140 в місяць, після переходу на нічний тариф станете платити $110-115.

За 7 місяців опалювального сезону (з жовтня по березень включно) набіжить економія:
  ($140 - $115) ? 7 = $175.
При тому, що багатотарифний лічильник обійдеться всього від $40-45. Ось що значить «заощадив = заробив».

Тут треба розуміти, що при низькому спочатку енергоспоживанні спліт-системою і знижка не так істотна, як для систем з меншим ККД типу електрокотла чи кабельної «теплої підлоги». Плюсуйте також вигоду від нічного підігріву води в бойлері, миття посуду і прання, що влаштувати в побуті елементарно.

Пільговий тариф на опалення

Доведеться повозитися, щоб отримати цю можливість економії. Процедура переходу вимагає терпіння, уважності, а також пошуку та залучення організації, що спеціалізується на проведенні теплоаудиту і теплопроектуванняя.
Але воно того варте. Особливо, якщо поєднувати з нічним тарифом (а так можна). Цілком реально досягти дуже приємних для економного господаря результатів: платити за спожиті ночами кіловати всього близько 25% від стандартної вартості. Днем теж непогано, заощадити можна практично вдвічі.

Точна підтримка заданої температури як вірний спосіб економити

Електроенергію можна і потрібно витрачати раціонально. Просунуті інверторні спліт-системи прекрасно справляються з постійним підтриманням комфортної температури в приміщенні і її регулюванням. Що робити домовласникам, які опалюються, наприклад, електроконвекторами?
Вихід - температурне реле. Настроюєш його на заданий діапазон температур (наприклад, 19-22°C) і починаєш економити. Обігрів включається автоматично, коли температура в кімнаті опускається нижче 19°C, і аж до досягнення 22°C функціонує. Стало тепліше? Тоді спрацьовує авто-вимикання, і повітря плавно остигає. Як результат - завжди комфортна температура і зниження витрат електроенергії до 15-20%.
Що в цифрах: заплативши за термореле близько $20, Ви знизите витрати за обігрів приміщення, припустимо, з $42 до $34. Тобто, щомісячно економите $8. Вже за 2,5 місяці температурне реле окупиться, далі його робота тільки в плюс Вам, в мінус квитанціями за електроенергію.

Підсумуємо головні рекомендації для економних і теплолюбних

рекомендації для економії витрат на тепло Крокуйте в ногу з часом, не ставайте заручником застарілих загальноприйнятих способів опалення. Користуйтеся новими технологіями і високоефективною технікою. Так, інвестувавши раз в високопродуктивну спліт-систему інверторного типу, Ви вже за 1-2 холодних сезони окупите початкові витрати і почнете істотно економити - навіть прийдешнє підвищення тарифів вже не так лякає. А роботи по встановленню і впровадженню такої системи обігріву мінімальні.

Чи прискорить позитивні процеси перехід на нічний тариф. Так всі до єдиного спожиті в нічний період кіловати (не тільки на обігрів кімнат, але і на інші побутові потреби) обійдуться вдвічі дешевше, а це 30% добового часу. Спочатку доведеться встановити спеціальний багатотарифний лічильник електроенергії, який, втім, уже за сезон окупиться з лишком.

І не забувайте: який би спосіб опалення Ви в результаті не вибрали, на його ефективність прямо впливає якість утеплення будинку і оптимізація витрат за допомогою спеціальних технологій і пристроїв (наприклад, термореле).

copywrighting 2011-2022    Нормативи   Література    Довідканаверх   МИР ВАМ      КонтактКлуб шанувальників свіжого повітря twitter facebook