Там, где появляется "русский мир", - исчезает и мир, и комфорт--Where "russian world" appears, both peace and comfort disappear--Там, де з'являється "руський мір",- зникає і мир, і комфорт
Комплексні рішення Вашого комфорту
КЛІМАТ в ДОМІ
кліматичний майданчик
ПРО НАС ||  ВЕНТИЛЯЦІЯ ||  КОНДИЦІЮВАННЯ ||  ОПАЛЕННЯ ||  airМАРКЕТ
ОСТАННІ
ПУБЛІКАЦІЇ
русскийen

Крига скресла, або LED-революція

Тарифи на електрику за останні десятиліття зросли в кілька разів. Сьогодні частка витрат на електроенергію в собівартості більшості видів продукції і послуг досить значна, а іноді - переважаюча.

Для більшості населення рахунки за електроенергію також з кожним роком приносять все менше позитивних емоцій. Але в даній ситуації відмовитися від даного виду енергії навряд чи вийде, тому кожному індивідуальному обивателю доводиться шукати свій шлях зниження споживання електроенергії. Якщо простежити ланцюжок її споживання у побуті, то виявиться, що освітлення тут відіграє важливу роль. Освітлення впливає не тільки на наше здоров'я, зокрема на зір, але і на психо-емоційний стан людини. Таким чином, економлячи на освітленні у себе вдома, ми створюємо передумови не тільки для погіршення свого зору і зору своїх близьких, але і потенційно погіршуємо емоційну атмосферу в домі, робимо її такою ж тьмяною і похмурою.

Трохи історії.

У радянські часи нікому і в голову не приходила думка економити на електроенергії. Але з поступовим виснаженням неосяжних запасів всіх видів ресурсів великої імперії і її розвалом і з настанням хоч якоїсь подоби ринку, ціни поступово стали наближатися до сумних капіталістичних реалій.
Це відразу ж позначилося на простому обивателі. Все більше уваги люди стали приділяти питанням економії в побуті. Що стосується освітлення, то тут варіантів особливих і не було, крім як вчасно вимикати світло і купувати менш потужні джерела освітлення. У ті часи для квартир і будинків такими були в основному звичайні лампи розжарювання.
  Таким чином, вкручуючи в патрон замість стоватної лампочки шестидесятку чи сороковку звиклий до яскравого світла пост-гомосоветікус почав відчувати певний дискомфорт. Але з цим довелося змиритися, адже хороша освітленість вимагала хороших доходів, а з цим у більшості населення було не дуже. Здавалося б, громадяни такої ще недавно багатої країни були приречені на вічне холодне, тьмяне і сумне існування.

Крига скресла.

На щастя, технічний прогрес в загниваючих капіталістичних країнах і бурхливорозвиваючому соціалістичному Китаї не стояв на місці. Все більше використання отримали так звані енергозберігаючі лампочки, видозмінені під побутове застосування люмінісцентні ртутні лампи. Їх енергоспоживання при однаковому освітленні в порівнянні з лампами розжарювання було менше в три рази. Термін служби при цьому збільшився до одного - двох років. Незважаючи на більш високу вартість і проблеми з їх утилізацією енергозберігаючі лампочки почали витісняти традиційні, що призвело до значного скорочення витрат на освітлення.

LED-революція.

Ще більш значне скорочення споживання електроенергії на освітлення спричинило більш широке використання в побуті світлодіодних, так званих LED-ламп. Коли технології стали дозволяти випускати їх будь-яких розмірів і форми, під будь-який патрон, незважаючи на досить велику їх ціну LED-лампи стали стрімко набирати популярність. І це неспроста. Адже їх споживана потужність в порівнянні з лампами розжарювання менша у 10 разів, а в порівнянні з люмінесцентними - менша в 3 рази. При цьому всі виробники сьогодні дають гарантію на LED-лампи не менше 5 років. Зараз дані лампочки популярні і доступні в усьому світі і поступово витісняють лампи розжарювання. До слова, в розвинених західних країнах традиційної "лампочки Ілліча" ви вже не знайдете ні в одному будинку ні в готелі. Втім, сьогодні можна легко і цілком доступно купити LED лампи в Києві, Мінську, Москві чи будь-якому провінційному містечку України, Росії чи Білорусі.

copywrighting 2011-2022    Нормативи   Література    Довідканаверх   МИР ВАМ      КонтактКлуб шанувальників свіжого повітря twitter facebook