Комплексні рішення Вашого комфорту
КЛІМАТ в ДОМІ
кліматичний майданчик
ПРО НАС ||  ВЕНТИЛЯЦІЯ ||  КОНДИЦІЮВАННЯ ||  ОПАЛЕННЯ ||  КОНТАКТ ||  airМАРКЕТ
Читати ще
русский

Кондиціонування в тваринництві. Чому це так важливо.

Спека всередині приміщень призводить до загибелі тварин і птиці, загибелі рослин, неможливості одержання приплоду на свинофермах в літній час, до затримки дозрівання рослин і росту молодняку в літній час, зниження приросту м'яса і надоїв молока зважаючи скупчення в приміщеннях комах (гедзі, комарі, мухи), дратівливих тварин. Шкідливі випаровування в приміщеннях позначаються на зниженні продуктивності та здоров'ї працюючих. Значні втрати врожаю овочів і фруктів при їх складуванні для збереження на тривалі терміни.
Майже всі свійські тварини мають температуру тіла вища, ніж у людей.
Деякі приклади температур тіла тварин:
Корови 38,3оС
Телята 38,6оС
Вівці 39,1оС
Свині 39,2оС
Кролики 39,9оС
Кози 39,9оС
Курчата 41,7оС
Як і люди, тварини акумулюють і виділяють утворюване в їх тілі в результаті обміну речовин тепло в навколишнє середовище. У великої рогатої худоби в зрілому віці кількість тепла, що виділяється наближається до 3000 Btuh (3165 Кдж/год). У регіонах з помірним кліматом висока температура крові тварин дозволяє легко виділяти в навколишнє середовище акумульоване тепло навіть, незважаючи на шерстяний покрив, хутро, або пір'я. Однак, зовсім інша ситуація спостерігається в жарку погоду.
В цілому, тварини не настільки чутливі до рівня вологості повітря, як люди. Більшість тварин (коні, є винятком) не потіють. Тому, вони повинні виділяти метаболічне тепло тіла переважно її випромінюванням і в процесі руху тварин (конвекцією). І тільки невелика кількість тепла виділяється шляхом процесу випаровування через випуск газів, через ніздрі, легені, навіть коли тварини важко дихають, для збільшення охолодження свого тіла.
У зв'язку з цим, середня температура навколишнього середовища, температура і рух оточуючого повітря є головними чинниками комфорту і здоров'я тварин. Рівень вологості має лише незначний вплив на тварин, в результаті чого охолодження випарного типу є ідеальним практично для всіх домашніх тварин і птиці.
При своїх обмежених можливостях виділення в навколишнє середовище і поглинання тепла з навколишнього середовища тварини страждають дуже сильно, коли температура навколишнього середовища досягає рівня температури крові в їх тілі. Коли температура навколишнього середовища перевищує температуру крові, лиш деякі тварини можуть вижити. Свині і домашня птиця є найуразливішими в цьому плані. Рогата худоба має відносно більше випромінюючої і конвективної зовнішньої поверхні тіла і зволожених внутрішніх випаровуючих областей органів тварин і протистоїть високій температурі краще.
Перша ознака теплової напруги - зменшення апетиту. Це безпосередньо негативно впливає на прирости м'яса, надої молока, несучість курей, настриг вовни, мохеру, або кількість приплоду, таким чином, зменшуючи прибутки власників.
Деякі скотарі та пташники намагаються зменшити збитки, переводячи тварин на нічне годування, використовуючи нічне освітлення за допомогою різних світильників. Це дає відчутний результат, оскільки тварини їдять корм в нічний час, коли набагато прохолодніше, ніж вдень. Спостерігалися випадки, коли свині, які одержували корм в 22.00 і 02.00 годин збільшували прирости м'яса на 0,5 кг на тиждень в порівнянні зі свинями, яких годували в денний час.
Тварини, вирощувані в закритому приміщенні, більш уразливі з боку як бруду й фекалій, так і з боку випарів у вигляді аміаку і сульфату водню (в цьому плані качки і пташенята інших видів птиці, як і молодняк всіх інших тварин, страждають найбільше). На щастя, вентиляція або системи випарного охолодження в змозі видалити метаболічне тепло, знизити рівень вологості і видалити всі гази та випари з приміщень, де перебувають тварини.
У спекотну погоду відсутність охолодження і вентиляції може призвести до загибелі тварин і птиці. Щоб зберегти рівень свого прибутку і капіталовкладень, тваринники та пташники повинні забезпечити в комплексі: достатню ізоляцію приміщень, вентиляцію та охолодження в літній час. Однак, охолодження звичайного компресорного типу є надмірно дорогим. Зазвичай необхідні спеціальні будівлі та охолоджувальне устаткування не економічні для короткого жаркого періоду року, коли необхідно охолодження. Зважаючи на це, більшість фермерів традиційно сподіваються на прохолодне літо і миряться з втратами, що виникають у спекотне літо. Охолодження компресорного типу економічно вигідно тільки для охолодження невеликих ферм з вирощування тварин з цінними видами хутра, як наприклад, лисиць, норок і шиншил. Для всіх інших видів тварин економічно вигідним може бути лиш випарне охолодження.

за матеріалами сайту konvento.ru

copywrighting 2011-2020наверх  МИР ВАМ  Клуб шанувальників свіжого повітря twitter facebook Вконтакті