Там, где появляется "русский мир", - исчезает и мир, и комфорт--Where "russian world" appears, both peace and comfort disappear--Там, де з'являється "руський мір",- зникає і мир, і комфорт
Комплексні рішення Вашого комфорту
КЛІМАТ в ДОМІ
кліматичний майданчик
ПРО НАС ||  ВЕНТИЛЯЦІЯ ||  КОНДИЦІЮВАННЯ ||  ОПАЛЕННЯ




Читати ще
русскийenglish

Системи чилер - фанкойли

Чилер - це холодильна машина, призначена для охолодження різних рідких теплоносіїв, таких як вода, антифриз тощо.
Охолоджена рідина по трубопроводах за допомогою насосної станції подається в конвекторні теплообмінники, розташовані в охолоджуваних приміщеннях. Такі теплообмінники називаються фанкойли. Насосна станція може знаходитись там само, де й чилер, а може бути автономним вузлом.
чілер Особливістю чилера є пластинчастий теплообмінник, в якому відбувається теплообмін між двома холодоагентами: фреоном, що циркулює в контурі холодильної машини, та рідиною, що циркулює в контурі охолоджуваних приміщень. Чилер може працювати як в режимі холодильної машини, так і в режимі так званого теплового насоса, на обігрів. Якщо водяний контур розташовується частково поза будівлею, то його заповнюють незамерзаючою рідиною (антифризом). Застосування проміжних теплообмінників в комплексі з тими ж фанкойлами дозволяє для обігріву приміщень використовувати інші джерела тепла, наприклад котли або воду центрального опалення.

Системи чилер - фанкойли, безумовно, мають свої слабкі місця, як і інші системи кондиціювання. Адже наявність багатоконтурної системи ускладнює процес експлуатації, через велику кількість додаткових елементів знижується надійність системи чилер - фанкойли, а при порушенні герметичності водяного контуруфанкойли можливі пошкодження оздоблення приміщення. Вартість самої системи чилер - фанкойли та її інсталяція є достатньо високими.
Проте, з іншого боку, у системи чилер-фанкойли є свої переваги: немає обмежень щодо кількості фанкойлів, що підключаються (необхідно тільки, щоб чилер мав холодопродуктивність, більшу сумарної потужності, що мають всі фанкойл системи); можливе поступове нарощування кількості фанкойлів; для обігріву можна використовувати інші джерела тепла; фанкойли можуть бути заховані в підстелевий простір.
Чилер може встановлюватися як всередині приміщення (з відцентровим вентилятором обдування), так і зовні (зовні виносний конденсатор), як вже згадувалось вище, може бути укомплектований насосною станцією і бути без неї.настінний фанкойл

Фанкойли є кінцевим споживачем в гідравлічному ланцюзі системи чилер - фанкойли. Продуктивності вони можуть мати від 2 до 20 кВт, за конструктивним виконанням, як і кондиціонери, фанкойли бувають настінні, напольні, канальні, підстелеві.
Витрата повітря через фанкойли становить 130 - 1500 м3/год.
Всі фанкойли складаються з таких основних частин:
- рідинний теплообмінник з ореброваними трубами;
- вентилятор з багатошвидкісним двигуном;
- повітряний фільтр;
- дво- або триходовий клапан;
- система управління;
- дренажний насос;
- піддон для збору конденсату.
Теплообмінник може бути двотрубний, а якщо фанкойли використовуються ще і для обігріву приміщень - чотирьохтрубний. Залежно від потужності фанкойли бувають 1 -, 2 -, 3 -, або 4-х рядні.
Регулювання продуктивності фанкойла може здійснюватись як швидкістю обертання вентилятора, так і кількістю холодоносія, за допомогою клапанів, керованих контролером.
Фільтрація повітря здійснюється фільтрами класу EU2, що допускають багаторазове використання.
Підстельові фанкойли, крім цього дозволяють здійснювати підмішування свіжого повітря. Для цього вони можуть комплектуватися спеціальними пристосуваннями.
Маючи свої недоліки та переваги, як і будь-які інші системи, системи чилер - фанкойли знайшли в наш час досить широке застосування, особливо на великих комерційних об'єктах, у великих будівлях офісних та фінансових установ.

copywrighting 2011-2023    Нормативи   Література    Довідканаверх   МИР ВАМ    airМАРКЕТ        Контакт    Клімат в домі на FB twitter facebook