Там, где появляется "русский мир", - исчезает и мир, и комфорт--Where "russian world" appears, both peace and comfort disappear--Там, де з'являється "руський мір",- зникає і мир, і комфорт
Комплексні рішення Вашого комфорту
КЛІМАТ в ДОМІ
кліматичний майданчик
ПРО НАС ||  ВЕНТИЛЯЦІЯ ||  КОНДИЦІЮВАННЯ ||  ОПАЛЕННЯ




Читати ще
русскийenglish

Зволоження повітря. Зволожувачі повітря

Що таке зволоження повітря. Для чого потрібно зволоження повітря

Занадто низька вологість повітря у приміщенні, як і занадто висока є шкідливою і для здоров'я людей і для багатьох технологічних процесів, може призвести до пересихання меблів, паркету, столярки, різних матеріалів, сировини та продуктів. Сухе повітря негативно впливає на шкіру людини, подразнює слизисті оболонки очей, носової та ротової порожнинидихальних шляхів, спричиняє різні види алергіїї. Санітарні норми та правила визначають вологість повітря як допустиму у приміщенні в межах 30-70%, оптимальну - 45-60%. Якщо влітку з цим, як правило, проблем не виникає, то в зимовий період вологість повітря у приміщеннях дуже падає. Це викликано тим, що відносна вологість зовнішнього повітря при від'ємних температурах здебільшого або нормальна, або невисока, і коли таке повітря поступає в опалюване приміщення з набагато вищою температурою, його відносна вологість знижується у рази (тепле повітря, як відомо, може вміщувати в собі більшу кількість пари, ніж холодне). Тому в зимовий період в усіх опалюваних приміщеннях, чи то житло, чи то офіс, чи будь-який громадський заклад, бажано проводити підвищення рівня вмісту вологи в повітрі, іншими словами, - проводити зволоження повітря до оптимального рівня. Щоб визначити необхідну кількість вологи для конкретного приміщення, конкретних умов, потрібно зробити розрахунок продуктивності зволоження для нього.

Методи зволоження повітря

Зволоження повітря - це складний фізичний процес, але, не вдаючись в наукові деталі, спробуємо популярно розкрити найбільш поширені методи зволоження.
Про важливість правильного рівня вологості повітря у приміщенні люди зрозуміли давно і завжди намагались використовувати найпростіші способи зволоження. Наприклад, спеціальні посудини для радіаторів з'явились зразу після появи водяних систем опалення. Розміщуючись безпосередньо на радіаторах, вода випаровується з посудини, підвищуючи тим самим відносну вологість у приміщенні. Просто і надійно, єдине, що потрібно слідкувати за наявністю води в посудині. Проте величину відносної вологості при цьому контролювати досить важко. Аналогічним способом можна піднімати вологість в приміщенні, просто поставивши посудину з водою в теплому місті, роблячи періодичне вологе прибирання, чи розвішуючи на радіаторах вологу тканину. В наш час такі прості, але дещо примітивні методи зволоження повітря все ще застосовуються, але на зміну їм приходять більш сучасні способи зволоження.

Всі сучасні методи зволоження повітря, як і вищезгадані традиційні, базуються на принципі випаровування води. В сучасному кліматичному обладнанні на сьогодні використовуються три основних способи зволоження: так званий "холодний", паровий та ультразвуковий. В кожного з цих методів зволоження є свої переваги та недоліки. Легше зрозуміти всі ці способи зволоження, розглядаючи принцип роботи обладнання, яке називається зволожувачі повітря.

Зволожувачі повітря

Зволожувачі повітря, в залежності від способу зволоження бувають "холодні", парові та ультразвукові. Основною характеристикою для усіх зволожувачів є кількість вологи, яку вони можуть виділити за одиницю часу (г/год, або л/год). зволожувачі

Холодні зволожувачі, або як їх ще називають, мийки повітря, за допомогою вентилятора проганяють повітря через спеціальний картрідж, що являє собою зволожений фільтр. Повітря, проходячи через картридж, в залежності від того, яка у нього поточна вологість, поглинає певну кількість вологи з фільтра і додатково очищається, що є суттєвою перевагою, яку мають саме холодні зволожувачі повітря. Процес зволоження в даному випадку саморегулюючий, так як при збільшенні відносної вологості повітря у приміщенні, воно менше поглинає вологи, проходячи через фільтр. Крім того, повітря, насичуючись вологою дещо охолоджується, тому такий метод і називається холодне зволоження. Холодні зволожувачі малошумні, споживать мало електроенергії, безпечні у роботі. Недоліками є певні вимоги до якості води, необхідність періодичної заміни картриджа (в середньому кожні 3 місяці) та обмеження максимальної відносної вологості повітря до 60%.

Парові зволожувачі подібні до електрочайників, - під час їх роботи присутній струмінь пари, вони підігрівають воду до температури випаровування, споживаючи значну кількість електроенергії. Саме це і те, що обов'язковою умовою в їх роботі є наявність гігростата, чи кімнатного, чи вбудованого і являється їхніми основними недоліками. Проте парові зволожувачі мають і свої переваги, - вони можуть комплектуватись спеціальними насадками для інгаляції, невибагливі до якості води, не потребуть інших розхідних матеріалів. Парове зволоження дозволяє підтримувати відносну вологість в приміщенні вище 60%, що є необхідною умовою деяких технологічних процесів.

Найбільш перспективними в наш час є ультразвукові зволожувачі. Ультразвукове зволоження полягає в тому, що через п'єзоелектричний кристал, занурений у воду, на її поверхні виникають ультразвукові коливання, а це призводить до створення дрібнодисперсних крапель води, які видуваються вентилятором у повітря. Ультразвукові зволожувачі компактні, малошумні, споживають мало електроенергії, маючи при цьому велику продуктивність зволоження, можуть комплектуватись іонізаторами та очищувачами повітря. Проте ультразвукові зволожувачі мають і недоліки. Це необхідність періодичної (кожні 2-3 місяця) заміни фільтра, певні вимоги до якості води.

За призначенням, і способом використання зволожувачі повітря бувають побутові і промислові. Побутові зволожувачі будь-якого типу являють собою звичайний побутовий прилад, призначений дляпобутові зволожувачі роботи в квартирі, будинку чи офісі. Побутові зволожувачі компактні, працюють від мережі 220В, з допустимим для побутових мереж струмом, дозволяють встановлювати їх у будь-якому місці приміщення, малошумні у роботі, мають мінімальний "захист від дурня", індикацію рівня води, вологості. Обслуговування їх полягає лиш у підтримці рівня води або заміні картриджів.

Промислові зволожувачі можуть мати значно більшу продуктивність, ніж побутові. Використовуються промислові зволожувачі для підтримання вологості на великих комерційних та промислових об'єктах, складах, в громадських будівлях. Зволоження промислові зволожувачіповітря може здійснюватись різними методами, безпосередньо в самих приміщеннях, може бути поєднане з приточно-витяжною вентиляцією, являючись частиною повноцінної системи кондиціювання. В цьому випадку використовуються промислові канальні зволожувачі різних типів. Струмінь пари чи дрібнодисперсних крапель води, що створюють канальні зволожувачі, подається ними беспосередньо в повітропроводи систем вентиляції. Варто відзначити, що в промисловості широке застосування отримали промислові зволожувачі повітря розпилювального типу, так звані атомайзери. В даних зволожувачах застосовується метод механічного розпилення. Атомайзери мають досить велику продуктивність зволоження - до 250 л/год.

copywrighting 2011-2023    Нормативи   Література    Довідканаверх   МИР ВАМ    airМАРКЕТ        Контакт    Клімат в домі на FB twitter facebook