Там, где появляется "русский мир", - исчезает и мир, и комфорт--Where "russian world" appears, both peace and comfort disappear--Там, де з'являється "руський мір",- зникає і мир, і комфорт
Комплексні рішення Вашого комфорту
КЛІМАТ в ДОМІ
кліматичний майданчик
ПРО НАС ||  ВЕНТИЛЯЦІЯ ||  КОНДИЦІЮВАННЯ ||  ОПАЛЕННЯ




Читати ще
русский

Встановлення електричного котла в дерев’яному будинку.

Електричні котли зараз стали незвичайно популярними в сільській місцевості. До них не потрібна доставка дорогого органічного палива у вигляді солярки чи природного газу. Достатньо мати електричні дроти і стабільне електропостачання, і електричний котел підключається всього за кілька годин.

Але якщо будинок дерев'яний, то як правильно потрібно підключити даний вид котла? Адже все пов'язане не тільки з ККД, але і з небезпекою у вигляді короткого замикання, яке переважно трапляється саме через слабку електропроводку.

Насамперед потрібно уточнити, який електрокотел буде встановлюватися в будинку - однофазний чи трифазний?

Якщо буде встановлено перший варіант, то особливих складнощів в установці не передбачається: тоді цілком достатньо замінити застарілий провід з алюмінію відповідного перетину на мідний, і можна з відповідальністю вважати, що мідний дріт більш перегріватися не буде. Для додаткової підстраховки краще провести дріт не по стіні, а повітряним шляхом, тобто використовуючи спеціальні фарфорові ізолятори невеликих форм. Дроти обережно прокручуються між собою і пропускаються через ізолятор. Якщо електричний дріт не торкатиметься дерев'яних стін, то можна вважати, що проводка дроту була успішно завершена.

Але все міняється, якщо будинок відрізняється великою площею, для обігріву якої використовується більш потужний трифазний котел.

Тут доведеться протягувати проводку з найближчої траверси. В більшості своїй використовується повітряний метод. І для цих цілей переважно використовується алюмінієвий (А) або алюмінієво-сталевий (АС) провід перетином 2.0 мм2 чи більше. Це дозволить проводу не перегріватися і з успіхом протистояти кліматичним впливам.

Але не завжди повітряний метод може виявитися оптимальним рішенням (якщо траверса знаходиться далеко). Тут на допомогу приходить підземний тип проводки, для якого вибирається потужний силовий кабель. Бажано, якщо він буде мідним. Якщо на маркуванні є буква А, то це говорить, що жила мідна вже за замовчуванням. Якщо на оплітці є буква Р, то це означає, що кабель має гумову ізоляцію. Для домашніх потреб небажано вибирати дріт чи кабель, який має ПВХ або поліетиленову ізоляцію, оскільки він буде постійно грітися.

І як тільки кабель проведений в будинок, то встановлюється заземлення (обов'язкова умова монтажу), встановлюються пакетники включення і, природно, автомат відключення. Він повинен бути налаштований належним чином. Але найчастіше, вибираються такі УЗО, які можуть відключати електричний котел при перевантаженні в 15-39 А, що робить електричні котли повністю безпечними в побутовому застосуванні. Навіть в дерев'яному будинку.

copywrighting 2011-2023    Нормативи   Література    Довідканаверх   МИР ВАМ    airМАРКЕТ        Контакт    Клімат в домі на FB twitter facebook