Там, где появляется "русский мир", - исчезает и мир, и комфорт--Where "russian world" appears, both peace and comfort disappear--Там, де з'являється "руський мір",- зникає і мир, і комфорт
Комплексні рішення Вашого комфорту
КЛІМАТ в ДОМІ
кліматичний майданчик
ПРО НАС ||  ВЕНТИЛЯЦІЯ ||  КОНДИЦІЮВАННЯ ||  ОПАЛЕННЯ ||  airМАРКЕТ
Читати ще
русский

Автономні системи опалення

Як вибрати твердопаливний котел?

Найбільш традиційними сьогодні вважаються газові та електричні системи опалення. Але нерідко найвигіднішим може бути опалення на твердому паливі.

Попит на енергоносії стрімко зростає. І як наслідок, з кожним сезоном ростуть і ціни на них. Чи не краще купити твердопаливний котел? Людство розвивається технічно, а запас природних ресурсів виснажується.

Газові та електричні опалювальні системи для нас стали якось більш звичними за останній час, але існує безліч альтернатив. Наприклад, теплові насоси, вітрогенератори, геліосистеми, твердопаливні котли (котли на пелетах) тощо. Добрими вважаються всі, а відмінність тільки в ціні самої системи та вартості її експлуатації, куди входить і кількість тепла, що виробляється ними.

Але ми чомусь майже забули, що вдома можна опалювати найдавнішими видами палива: дровами і вугіллям. Напевно, людей лякає перспектива постійної присутності біля котла, щоб підтримувати його в робочому стані. Але ж технології зробили крок вперед. Сьогоднішні котли на твердому паливі це не ті котли, які були років 20 тому. Процес горіння в них відбувається з максимальним ККД до 95%. Використовується, як джерело тепла, процес тління. Питання варте, щоб висвітлити його докладніше.
Є кілька різновидів твердопаливних котлів. Перша - котли чавунні для спалювання дров та вугілля. Цикл роботи у них простий та відомий. Головне їхнє паливо - вугілля. Дрова в такому котлі згоряють за 2-3 години. Це не дуже зручно при експлуатації.

Купити твердопаливні котли можна в магазинах сантехніки або на ринках у відповідних відділах. Питання в тому, що вибрати, яку модель?

Радимо новий вид "твердопаливників" - піролізні котли. Вони оснащені двома камерами для згоряння дров. У першій камері штучним шляхом зменшується доступ кисню, щоб дрова згорали повільно, і під час такого згоряння утворювалося багато горючого газу (процес піролізу). У другій камері синтезується додатковий газ для згоряння. Головне паливо такого котла - деревина, переважно твердих порід. Одна закладка дров горить 6-10 годин з ККД 90%.

Крім перерахованих двох є і котли пелетні. У них паливом виступають гранульовані і пресовані відходи деревообробки - пелети.

Пелети засипаються в котел, як і дрова, в зону горіння. Розтоплювання відбувається звичайними способами: дрібні тріски, солярка і т. д. Час горіння однієї засипки тут залежить тільки від обсягу бункера згоряння.

copywrighting 2011-2022    Нормативи   Література    Довідканаверх   МИР ВАМ      КонтактКлуб шанувальників свіжого повітря twitter facebook