Комплексні рішення Вашого комфорту
КЛІМАТ в ДОМІ
кліматичний майданчик
ПРО НАС ||  ВЕНТИЛЯЦІЯ ||  КОНДИЦІЮВАННЯ ||  ОПАЛЕННЯ ||  КОНТАКТ ||  airМАРКЕТ
Читати ще
русский

Вибір чиллера за принципами роботи

Без холодильних машин сьогодні складно уявити роботу не тільки майстерень, виробничих цехів, супермаркетів, але і лабораторій. Найпоширенішими агрегатами, які використовуються в цих цілях, - це чиллери. Ці пристрої охолоджують і повітря, і рідини. У них працює холодильний контур, як в кондиціонерах.

Конструкція чиллера складається з конденсатора, компресора, випарника і розширювального клапана. Кожен з цих елементів виконує покладені на нього функції.

Наприклад, випарник призначений для видалення тепла з повітря, що проходить через котушки системи. У них протікає спеціальний холодоагент, який перетворюється потім газоподібний стан при цьому поглинає тепло або з води, або з повітря. Далі газ, який утворився з холодоагента, висмоктує компресор. Працює він за принципом насоса. Компресор закачує газ в конденсатор, підвищуючи не тільки його температуру, але і тиск.

Конденсується холодоагент вже або в, або на трубах конденсатора, а тепло йде на воду або повітря, що охолоджуються. Потім рідкий холодоагент під дією високого тиску потрапляє в розширювальний клапан, а звідти у випарник. Так і повторюється цикл.

Можна купити чиллер і з фанкойлами, вони можуть бути встановлені додатково до системи водовідведення та водопостачання. Ці пристрої призначені для розподілу вже охолодженого повітря по приміщенню.

Види чиллерів залежать від потужності, яку вони виробляють, їх портативності, та й технології, яка застосовується під час їх роботи.

Найчастіше вибирають потрібний агрегат, грунтуючись крім потужності, на принципах його роботи.

Наприклад, дуже популярні чиллери, які охолоджують повітрям. Їх можуть встановлювати як всередині, так і зовні приміщення. Звісно, більш прийнятним для споживачів виявляється другий варіант.

Принцип роботи цих установок достатньо простий. Такий чиллер поглинає тепло з води, а віддає його повітрю, тобто навколишньому середовищу. Плюс такої установки не тільки в економії площі приміщення, але ще і в тому, що їй не потрібні спеціальні охолоджуючі системи. Також не використовуються спеціальні насоси для конденсованої води.

На водний чиллер ціна залежить від багатьох факторів, але одне відомо, що ця установка енергоефективна. Працює вона за наступною схемою: тепло забирається з одної рідини і передається воді, яка знаходиться або в річці, або в озері, або в градирні. Встановлюють їх там, де не можна допускати зайвого навантаження у вигляді гарячого повітря.

copywrighting 2011-2020наверх  МИР ВАМ  Клуб шанувальників свіжого повітря twitter facebook Вконтакті