ChernigivIrpin'KyivMalynMariupol'Kharkiv

Там, где приходит "русский мир" уже не до комфорта --Where the "Russian world" comes, it's no longer up to comfort--Там, де приходить "руський мір" вже не до комфорту

Комплексні рішення Вашого комфорту
КЛІМАТ в ДОМІ
кліматичний майданчик
ПРО НАС ||  ВЕНТИЛЯЦІЯ ||  КОНДИЦІЮВАННЯ ||  ОПАЛЕННЯ ||  КОНТАКТ ||  airМАРКЕТ
Читати ще
русскийen

Деякі особливості вентиляції підвалу

Підвал є обов'язковою частиною будь-якого житлового приміщення, будь-то невеликий приватний будинок, чи солідний котедж. У ньому можуть зберігається харчові продукти, будівельні або інші матеріали тощо.
І як будь-яке приміщення будинку підвал потребує вентиляції.
Вентиляція в Краснодарі, вентиляція в Києві чи на Колимі може мати свої нюанси, але існують загальні принципи та закономірності для кожного конкретного приміщення в будь-якій місцевості. У даній статті мова піде про загальні закономірності вентиляції підвалів.

Підвал, як ніяке інше приміщення може стати сховищем неприємних запахів, вогкості, цвілі. Часто підвали використовуються для зберігання побутової хімії, фарб, розчинників, автомобільних продуктів і миючих засобів. В непровітрюваному просторі ці хімічні речовини накопичуються і утворюють токсичні середовища. Вентиляція підвалу забезпечує видалення забрудненого чи затхлого повітря і приплив в нього свіжого повітря з вулиці.

Є два основних види вентиляції підвалу: природна і примусова, кожна зі своїми достоїнствами та недоліками.

Холодна волога із землі просочується через підлогу і стіни. Коли вона стикається з теплим повітрям підвалу, виділяється конденсат. Конденсат створює затхлий, кислий запах і, якщо його вчасно не видаляти, він застоюється і виробляє благодатний грунт для різних грибків і спор цвілі. Деякі їх форми є токсичними і небезпечними для здоров'я людей, а такі, наприклад, як чорна цвіль, можуть підсилити або викликати алергічні реакції, напади астми і симптоми грипу. Щоб запобігти утворенню грибків, необхідно в першу чергу зменшити або усунути будь-які надходження води або вогкості, та провітрювати підвал. Постійний приплив чистого, свіжого повітря інгібує ріст цвілі та грибка.

Природна вентиляція створює рух природних повітряних потоків, але цей тип вентиляції ефективний тільки для підвалів з вікнами чи спеціальними каналами, розташованими особливим чином, з можливістю відкривати і закривати і регулювати ступінь їх відкриття, а також за певних температурних умовах зовнішнього середовища. У той час як природний метод економить енергію, він вимагає великих фізичних витрат і постійного контролю. Для досягнення найкращих результатів, вікна або канали повинні бути навпроти один одного.

Якщо підвал постійно вологий, природний метод, швидше за все, недостатній, і може знадобитися механічна система вентиляції або навіть осушувач.
Механічна вентиляція використовує канали та отвори, щоб видалити вологе та подати свіже, зовнішнє повітря. Цей тип вентиляційної системи може бути як простим, у вигляді розміщення невеликих віконних вентиляторів в протилежних вікнах, так і більш складним, з установкою витяжних вентиляторів, з обв'язкою повітропроводами або підключенням до існуючих вентиляційних каналів.
Сьогодні багато домовласників вибирають штучну вентиляцію, тому-що вона надає широкі можливості автоматизації і відповідно, легкості в управлінні.

Для більшості підвалів малих і середніх розмірів це припливний вентилятор з одного боку фундаменту і витяжний вентилятор на іншому кінці. Вентилятори можуть бути встановлені в рамках існуючих віконних прорізів, або вимагати спеціальних отворів, прорізаних в наземних частинах стін підвалів.
Найпростіший спосіб автоматизації вентиляції включає в себе датчик вологості. Після того, як датчик виявить певний зміст вологи, включаються вентилятори і витягають вологе або (і) подають свіже повітря, поки вміст вологи в підвалі не зменшується. Для пригнічення росту цвілі і грибків в підвалах необхідно підтримувати в них середовище вологістю нижче 60%.

copywrighting 2011-2020наверх  МИР ВАМ  Клуб шанувальників свіжого повітря twitter facebook Вконтакті