Там, где появляется "русский мир", - исчезает и мир, и комфорт--Where "russian world" appears, both peace and comfort disappear--Там, де з'являється "руський мір",- зникає і мир, і комфорт
Комплексні рішення Вашого комфорту
КЛІМАТ в ДОМІ
кліматичний майданчик
ПРО НАС ||  ВЕНТИЛЯЦІЯ ||  КОНДИЦІЮВАННЯ ||  ОПАЛЕННЯ




Читати ще
русскийenglish

Вентилятори

Вентилятори - це пристрої, призначені для транспортування повітря, газу або інших аеросумішей по повітропроводах або без них, що створюють при цьому надлишковий тиск різної величини.
За способом створення надлишкового тиску і проходженню повітря вентилятори поділяються на три основні типи. В безканальних системах вентиляції найбільшого поширення набули осьові вентилятори, у канальних - відцентрові вентилятори (радіальні), а у теплових завісах, фанкойлах, внутрішніх блоках кондиціонерів найчастіше застосовуються діаметральні вентилятори (діагональні).

Діаметральні вентилятори (діагональні вентилятори)

Діаметральні вентилятори, або як ще їх називають, діагональні вентилятори, мають робоче колесо барабанного типу і несиметричний коліноподібний корпус. Діагональні вентилятори мають конструкцію з несиметричним розташуванням робочого колесадіаметральні вентилятори, вони ж діагональні вентилятори , що забезпечує утворення потоку повітря в бік меншого перерізу. Діаметральні вентилятори з широкими колесами можуть приєднуватися безпосередньо до повітропроводів, які мають січення у формі витягнутого прямокутника і можуть створювати значні тиски навіть при невисоких окружних швидкостях робочих коліс, однак мають низький ККД.

Осьові вентилятори

Осьові вентилятори переміщують повітряний потік вздовж осі робочого колеса, що приводиться в рух електродвигуном. За призначенням осьові вентилятори можна поділити на побутові та осьові вентиляторипромислові вентилятори. Через низький побутові осьові вентиляторитиск, що створюють осьові вентилятори (до 50 Па) застосовуються вони в основному в безканальних системах вентиляції або в системах з невеликою протяжністю повітроводів (до 5м), наприклад, санвузлах, ванних, душових приміщеннях, офісах, на мийках, складах і т.п.

Відцентрові вентилятори (радіальні вентилятори)

Відцентрові вентилятори (радіальні) мають таку конструкцію, при якій переміщення повітря відбувається за рахунок відцентрових сил, що виникають при обертанні робочого колеса. Перетворення кінетичної енергії повітря в потенційну, тобто, підвищення тиску повітря при зменшенні швидкості забезпечується частиною корпусу, що розширюється - дифузором.
Робочі колеса відцентрових, як, втім, і осьових і діагональних вентиляторів з'єднуються з двигуном або безпосередньо (жорстке з'єднання, еластична муфта) або через передачу (ремінна, механічно регульована).
Радіальні вентилятори складаються з двох основних частин - спірального корпусу (так звана "улітка") і робочого колеса з лопатками, які можуть бути загнуті вперед або назад по ходу обертання колеса.
За способом забору повітря відцентрові вентилятори радіальні вентилятори (відцентрові) бувають одностороннього та двостороннього всмоктування, за напрямком обертання колеса - правого і лівого обертання, за створюваною різницею повних тисків: низького тиску (до 100 Па); середнього тиску (до 300 Па) та високого тиску (до 1500 Па); за призначенням - відцентрові вентилятори загального призначення і спеціальні радіальні вентилятори.
Відцентрові вентилятори загального призначення служать для переміщення повітря або інших неагресивних газових сумішей з вмістом пилу або інших твердих часток не більше 100 мг/м3 та температурою не більше 80оС. Виготовляються вони з вуглицевої сталі. За розміром робочого колеса вентиляторам присвоюється номер: від 2,5 до 20.
Спеціальні радіальні вентилятори бувають: пилові вентилятори - для переміщення пилогазоповітряних сумішей; для дахові відцентрові вентилятори - димососи роботи в агресивних середовищах, - вентилятори з корозійно-стійкої сталі; іскро- і вибухозахищені вентилятори - з алюмінію або різнорідних металів; дуттєві вентилятори; шахтні вентилятори; димососи, що працюють до двох і більше годин при температурах переміщуваного середовища 400оС.

Основні характеристики вентиляторів це:
-об'ємна витрата повітря;
-тиск;
-коефіцієнт корисної діі (ККД) вентилятора;
-частота обертання;
-рівень звукового тиску.

Відцентрові вентилятори із загнутими вперед лопатками мають високі значення подачі і тиску повітря, зі збільшенням подачі збільшується і тиск, але низький ККД, можливий перегрів двигуна і високий рівень шуму. Відцентрові вентилятори із загнутими назад лопатками мають високий ККД, низький рівень шуму, зі збільшенням подачі потужність не змінюється, але зменшується тиск. Відцентрові вентилятори з лопатками, що радіально закінчуються також мають високий ККД і низький шум, зі збільшенням подачі тиск не змінюється, але зростає споживана потужність і шум.

круглі канальні відцентрові вентилятори вентиляториПерераховані вище характеристики вентиляторів представляються графічно, у вигляді індивідульної характеристики вентилятора, найчастіше у вигляді залежності його продуктивності від тиску на виході і частоти обертання робочого колеса.

Слід відзначити, що зараз у більшостіпрямокутні канальні відцентрові вентилятори виробників вентиляційного обладнання в асортименті досить широко представлені канальні відцентрові вентилятори для каналів круглого перерізу (діаметром від 100 до 400мм) і повітропроводів прямокутного перерізу (від 300х150 до 1000х500мм). Це розширило сферу їх застосування від побутових до більших промислових вентиляційних систем.

Вентилятори змішаного типу (відцентрово-осьові вентилятори)

В останні роки в канальних побутових і напівпромислових вентсистемах з круглими повітроводами широке застосування отримали вентилятори змішаного типу, так звані відцентрово-осьові вентилятори. Завдяки їх вентилятори змішаного типу спеціальної конструкції повітря під впливом відцентрової сили направляється вздовж осі двигуна. Такі вентилятори досить компактні і створюють пристойний тиск, що дозволяє застосовувати їх у системах з повітроводами набагато більшої протяжності, ніж для осьових вентиляторів.

В даний час існує велика кількість як зарубіжних, так і вітчизняних виробників вентиляційного устаткування. Одні виробники відомі в усьому світі десятиліття, інші тільки починають активно розвивати своє виробництво. Але тим не менше, ринок вентиляційного устаткування активно розвивається, вдосконалюються технології та якість виробів. Не обходять стороною цю галузь і тенденції з впровадження нових енергозберігаючих технологій (рекуператори, ЕС-вентилятори і т.п.)

copywrighting 2011-2023    Нормативи   Література    Довідканаверх   МИР ВАМ    airМАРКЕТ        Контакт    Клімат в домі на FB twitter facebook