Там, где появляется "русский мир", - исчезает и мир, и комфорт--Where "russian world" appears, both peace and comfort disappear--Там, де з'являється "руський мір",- зникає і мир, і комфорт
Комплексні рішення Вашого комфорту
КЛІМАТ в ДОМІ
кліматичний майданчик
ПРО НАС ||  ВЕНТИЛЯЦІЯ ||  КОНДИЦІЮВАННЯ ||  ОПАЛЕННЯ




Читати ще
русскийenglish

Комплектуючі систем вентиляції

У системах вентиляції з механічним спонуканням, крім вентиляторів, що відіграють безумовно вирішальну роль, існують різноманітні комплектуючі систем вентиляції, не менш важливі для створення необхідних параметрів повітряного середовища у приміщенні. Це водяні нагрівачі та електричні нагрівачі, фільтри різноманітних конструкцій, зворотні клапани, жалюзійні клапани, дросель-клапани, краплевловлювачі, рекуператори та повітророзподільчі пристрої (решітки, анемостати, дифузори). Комплектуючі систем вентиляції є обов'язковою та невід'ємною частиною цих систем, нижче наведені описи деяких з них.

Фільтри

Фільтри, - це пристрій для очищення повітря, тобто для відділення від повітря твердих частинок різних розмірів, як того, що надходить в приміщення, так і витяжного, якщо у цьому є фільтри для прямокутних каналів необхідність. Для очищення припливного і рециркуляційного повітря використовуються фільтри трьох основних видів: сухі пористі, змочені пористі, електричні або електростатичні. До сухих пористих фільтрів відносяться волокнисті, сітчасті і губчасті фільтри касетні для круглих каналів типи фільтрів, до змочених - волокнисті та масляні типи фільтрів.
У потужних промислових системах припливної вентиляції з застосуванням венткамер використовуються уніфіковані чарункові фільтри типу ФЯР і ФЯВ та масляні фільтри, призначені для очищення повітря від пилу при початковій запиленості не більше 10 мг/м3.
Для припливних вентсистем громадських та житлових будівель, невеликих промислових вентсистем з круглими або прямокутними каналами використовують відповідні касетні або кишенькові фільтри.Фільтри канального типу мають приєднувальні розміри уніфіковані відповідно січень круглих і прямокутних повітропроводів.
Найважливішими показниками повітряних фільтрів є їх ефективність і опір. Найбільше поширення в даний час набула класифікація фільтрів по дисперсності вловлюваного пилу. Існує стара вітчизняна класифікація, від I до III класу, де I клас вважається найвищим. Світова практика, що отримала останнім часом застосування і у нас, ділить фільтри на фільтри грубої, тонкої та особливо тонкої очистки. Для визначення експлуатаційних характеристик фільтрів використовуються декілька стандартів: європейський стандарт EUROVENT 4 / 5, стандарт США ASHRAE 52-76 і два стандарти Великобританії - BS 6540, що застосовується для фільтрів грубої і тонкої очистки, і BS 3928 - для фільтрів особливо тонкого очищення. Всі перераховані вище стандарти містять досить близькі параметри, що характеризують різні класи фільтрів. Так, для грубої очистки з невисокими вимогами до чистоти повітря в приміщенні застосовуються фільтри по стандартам EUROVENT 4 / 5, DIN 24185 і DIN 24184 класів EU1-EU4, за стандартом EN 779 - фільтри класів G1-G4; для тонкого очищення, відповідно, фільтри класів EU5-EU9 і F5-F9; і для особливо тонкої очистки, за стандартом EN 1882 фільтри класів EU10-EU14.
Для більш тонкого очищення від пилу, зокрема в кондиціонерах, також часто використовуються електростатичні фільтри, так звані плазмові, а для особливо чистих приміщень, операційних - бактерицидні фільтри.

Шумоглушники

Шумоглушники служать для зменшення рівня акустичного шуму від вентилятора і шумоглушники круглізастосовуються в канальних вентсистемах з повітроводами як круглого, так і прямокутного січення. Виготовляються шумоглушники, як правило, з оцинкованої жерсті. Круглі шумоглушники являють собою два циліндри з прошарком шумопоглинаючого матеріалу між ними, причому внутрішній циліндр перфорований. Шумоглушники прямокутного перерізу бувають двох типів. Перші мають конструкцію, подібну шумоглушники прямокутні конструкції круглих шумоглушників, а другі мають всередині набірні поперечні або поздовжні пластини з шумопоглинального матеріалу. Шумоглушники другого типу мають більш високу ефективність шумопоглинання, але дещо більший аеродинамічний опір. Шумоглушниеи також мають розміриуніфіковані відповідно до розмірів повітропроводів. Для з'єднання з повітроводами або іншими комплектуючими прямокутні шумоглушники комплектуються фланцями з шинорейки відповідного розміру.

Клапани

Жалюзійні клапани (повітряні регульовані заслонки) призначені для перекривання повітряного потоку повітря або регулювання його в каналі прямокутного жалюзійні клапаниперерізу вручну чи за допомогою сервоприводу.
Конструктивно жалюзійні клапани являють собою ряд вертикально встановлених у прямокутному корпусі лопастей-засувок, що обертаються на осях і забезпечують в певному положенні повне плавне перекриття повітряного потоку в його перетині. Корпус клапана виготовляється з оцинкованої сталі, лопати - з алюмінію, шестерні обертання лопастей, як правило, пластикові. Корпус офланцьований шинорейкою для з'єднання з суміжними комплектуючими.
Жалюзійні клапани часто встановлюються на вході припливної системи вентиляції. Рідше - на відгалуженнях великого перерізу від магістральних трубопроводів для регулювання витрат і, або опору мережі. Розміри заслонок уніфіковані відповідно до розмірів повітропроводів.

Дросель-клапани призначені для регулювання потоку на відгалуженнях дросель-клапани для круглих каналіввентсистеми, тобто для її аеродинамічного балансування. Запірні дросель-клапани призначені також і для повного перекриття потоку вручну або за допомогою дросель-клапани для прямокутних каналів сервоприводу. Дросель-клапани бувають круглого і прямокутного перерізу, але для великих повітропроводів прямокутних січень, для дроселювання потоку частіше використовуються повітряні регульовані заслонки жалюзійного типу. Дросель-клапани мають розміриуніфіковані під розміри повітроводів. Виготовляються вони, як правило, з оцинкованої сталі.

Зворотні клапани служать для перекривання повітряних каналів післязворотні клапани для круглих каналів зупинки вентилятора. Зворотні клапани бувають круглого і прямокутного перерізу, розмірами, уніфікованими зворотній клапан для прямокутних каналівпід розміри повітроводів. За конструкцією і принципу дії зворотні клапани бувають гравітаційні і з підпружиненими лопастями типу "метелик". Виготовляються зворотні клапани з оцинкованої сталі, лопасті можуть виготовлятись і з листового алюмінію.

Нагрівачі

Нагрівачі використовуються в припливних системах вентиляції для підігріву повітря, що надходить у приміщення до нормованої температури, або для перегріву його при повітряному опаленні. В залежності від джерела тепла бувають електричні нагрівачі та водяні нагрівачі.

Водяні нагрівачі являють собою теплообмінник прямокутного перерізу в сталевому корпусі і встановлюються або у венткамері, або безпосередньо в повітряний канал. Теплообмінна поверхня нагрівача виконана з декількох рядів мідних трубок з алюмінієвими ребрами, з'єднаних з колекторами, на прямій і зворотній подачі. На верхній і нижній частині колектора розміщуються отвори для розповітрювання та водяні нагрівачі для круглих каналівзливу теплоносія. Канальні водяні нагрівачі можуть мати водяні нагрівачі для прямокутних каналівуніфіковані приєднувальні січення як прямокутні так і круглі. Для того, щоб убезпечити водяні нагрівачі від розмерзання, в їхніх циркуляційних гілках необхідно передбачати наявність циркуляційної помпи, а в повітряних каналах відразу за ними - протирозморозний капілярний термостат, для відключення системи при зниженні температури приточного повітря нижче встановленої величини.

Нагрівачі електричні складаються зі сталевого корпусу, який може бути круглий чи прямокутний, одного або групи ТЕНів, залежно від потужності нагрівача, і двох термостатів, електричні нагрівачі для прямокутних каналів один - для захисту від перегріву (+60оС), інший - протипожежний, що спрацьовує при +90оС. Електричні нагрівачі мають конструкцію, що дозволяє їх монтаж в будь-якому положенні по ходу електричні нагрівачі для круглих каналів стрілки, що вказує напрям руху повітря. Крім цього, слід зазначити, що у вентсистемах, де встановлені електричні нагрівачі, в управлінні слід обов'язково передбачати затримку роботи вентилятора після виключення системи для обдування і охолодження ТЕНів.

Рекуператори. Ефективність рекуператорів

Канальні перехресноточні рекуператори призначені для передачі частини теплоти від витяжного повітря припливному. Відносно недавно рекуператори почали використовуватися не тільки в припливних і припливно-витяжних установках, а й безпосередньо в канальних системах з роздільним набором комплектуючих.
рекуператориКанальні перехресноточні рекуператори складаються зі стального оцинкованого корпусу і поверхні теплообміну, що являє собою набірку спеціально спрофільованих алюмінієвих пластин. Основними характеристиками пластинчастих рекуператорів є їх ефективність (ККД), а також опір в системі повітропроводів.
Ефективність рекуператорів залежить від кількості припливного і витяжного повітря, їх співвідношення (при перевазі витяжного потоку над припливним ефективність підвищується), від температури припливного і особливо, витяжного повітря (чим вища температура витяжного повітря і більше співвдошення її до температури припливного повітря, тим більше ККД), і може коливатися від 30 до 80%. В даний час багатьма виробниками вже освоєно виробництво рекуператорів найбільш вживаних типорозмірів.


Краплевловлювачі

Краплевловлювачі служать для запобігання попадання в канали системи крапель вологи, що утворилася на поверхні охолоджувача або рекуператора. Корпус і піддон виготовляються з оцинкованої сталі, краплевловлюючі ячейки - з листового алюмінію або тієї ж сталі. краплевловлювачі Затримана волога збирається в піддон і самопливом витікає через дренажну систему. Розміри краплевловлювачі мають уніфіковані відповідно до розмірів повітряних каналів. Встановлюються краплевловлювачі безпосередньо за охолоджувачами (рекуператорами) і можуть експлуатуватися тільки в певному положенні (піддон знизу).

Повітророзподільні пристрої

Повітророзподільні пристрої - це решітки різних типів, анемостати, дифузори, сопла. Їх головне призначення - розподіл повітряного потоку всередині приміщення. анемостати
Залежно від призначення решітки бувають різної форми, розмірів і конструкції. Фасадні забірні решітки виготовляються, як правило, з одним рядом нерухомих жалюзей зварними із сталі або алюмінієві. У невеликих вентсистемах для забору повітря можуть також використовуватися решітки із стійкого до ультрафіолетових променів пластику або алюмінію з фільтром грубого очищення, сіткою.
Для регулювання напряму струменя використовуються однорядні і дворядні решітки з регульованими жалюзями, а якщо є необхідність відрегулювати кількість і або швидкість вихідного (вхідного) повітря, - решіткизастосовують решітки з регулятором живого перетину. Матеріалом для решіток може бути пластик, алюміній, стальдля специфічних умов навіть нержавіюча сталь чи дерево. Розміри і кількість решіток підбирається після розрахунків вентсистеми по їх живому перерізу.
Анемостати використовуються для відносно невеликих вентсистем, як правило, в приміщеннях з підшивними або підвісними стелями. Виготовляються анемостати з пластику або алюмінію, діаметром, як правило, від 80 до 200мм. За призначенням анемостати бувають припливні, витяжні чи приточно-витяжні. Анемостати мають внутрішню частину, яка дозволяє регулювати його живий перетин і, відповідно, кількість повітря, що проходить через нього.
У припливних і витяжних системах, в залежності від їх призначення, і приміщень, що обслуговуються ними, для розподілу повітряних потоків застосовуються дифузори різноманітних розмірів, форми і конструкції. Дифузори представлені на ринку доволі широкою лінійкою та багатьма виробниками. Це дифузори спеціального призначення для вентсистем, для систем опалення, кондиціювання, для створення струменів повітря різного напрямку і сили. дифузори стельові Дифузори можуть встановлюватися в підшивних стелях, на великих висотах і безпосередньо над зоною, що обслуговується. Виготовляються дифузори як із пластику, так і з алюмінію. Опціонально дифузори можуть дифузори вихревікомплектуватися різними пристроями, регуляторами потоку, регуляторами напрямку струменя і т.п. Всі повітророзподільчі пристрої характеризуються індивідуальними аеродинамічнимі опорами, що обов'язково повинні враховуватися при проектуванні конкретної вентсистеми.

Вищезгадані комплектуючі систем вентиляції встановлюються індивідуально, за необхідностю, виходячи з завдання кліматизаціії конкретного об'єкту.

copywrighting 2011-2023    Нормативи   Література    Довідканаверх   МИР ВАМ    airМАРКЕТ        Контакт    Клімат в домі на FB twitter facebook