Там, где появляется "русский мир", - исчезает и мир, и комфорт--Where "russian world" appears, both peace and comfort disappear--Там, де з'являється "руський мір",- зникає і мир, і комфорт
Комплексні рішення Вашого комфорту
КЛІМАТ в ДОМІ
кліматичний майданчик
ПРО НАС ||  ВЕНТИЛЯЦІЯ ||  КОНДИЦІЮВАННЯ ||  ОПАЛЕННЯ




Читати ще
русскийenglish

Вентиляційні установки

У вентиляційних системах з механічним спонуканням в даний час все частіше застосовуються приточні і приточно-витяжні вентиляційні установки. Вентиляційні установки являють собою змонтовані в одному або декількох блоках вентилятор і набір відповідних для конкретної ситуації комплектуючих, таких як жалюзійний клапан, фільтри, глушник, краплевловлювач, зволожувач, охолоджувачі, нагрівачі, рекуператори різних типів. Причому кількість цих комплектуючих в одній установці, в залежності від ситуації може бути різною.

Типи вентиляційних установок

підвісні вентустановкиЗа способом монтажу вентиляційні установки бувають: підвісні (частіше приточні підвісні вентиляційні установки), стаціонарні вентиляційні установки звичайного підлогового монтажу та дахові вентиляційні установки, що відрізняються від попередніх в основному напрямом подачі і забору повітря та зовнішнім виконанням корпусу. За призначенням вентиляційні установки бувають витяжні, приточні вентустановки і приточно-витяжні вентиляційні установки. За конструктивними особливостями вентустановки можуть бути моноблочними, а можуть збиратися з окремих блоків. Вентиляційні установки хороші тим, що в більшості випадків не вимагають спеціального окремого приміщення, можуть встановлюватися на вулиці, в т.ч. на даху, займають значно менше місця, можуть використовуватися в системах з будь-якою продуктивністю і аеродинамічним опором в мережі, є максимально точно відлагодженими на конкретну систему і дозволяють стаціонарні вентиляційні установки повністю автоматизувати "процес кліматизації" приміщення або його окремих зон.

Підвісні вентустановки можуть мати максимальну продуктивність до 6000 м3/год, стаціонарні вентиляційні установки мають більш широкий діапазон продуктивності, - від 1000 до 100 000 м3/год і більше. Спеціально сконструйовані вентилятори дозволяють створювати в сучасних вентагрегатах досить великі напори, а багатошарова конструкція корпусу до мінімуму зводить тепловтрати та рівень шуму.

Приточні і приточно-витяжні вентиляційні установки можуть комплектуватися фільтрами різного ступеня очищення, водяними і (або) електричними нагрівачами, газовими пальниками, водяними або фреоновим охолоджувачами різної потужності, зволожувачами різного типу, краплевловлювачем. Тобто, можлива практично будь-яка конфігурація параметрів повітря, що подається в приміщення вентагрегатом.

приточно-витяжні вентиляційні установкиКрім цього, в умовах постійного дорожчання енергоносіїв, в даний час вентиляційні установки дуже часто комплектуються рекуператорами різних типів і конструкційї, які дозволяють передавати частину теплоти витяжного повітря приточному.

Рекуператори приточно-витяжних установок

Перехресноточні рекуператори, завдяки своїй конструкції направляютьприточно-витяжні вентиляційні установки з перехресноточним рекуператором приточний і витяжний потоки повітря до взаємоперетинаючих каналів без змішування і через поверхню тонких пластинчастих комірок тепло від витяжного повітря передається приточному. Ефективність таких рекуператорів може досягати 75%.

Роторні рекуператори мають конструкцію, завдяки якій тепло витяжного повітря передається приточно-витяжні вентиляційні установки з роторним рекуператором приточному за допомогою повільно обертаючого диска, що в свою чергу є наборкою великої кількості пластинчастих перфорованих дисків. Роторні рекуператори допускають невелике (до 15%) підмішування витяжного повітря до приточного. Це дещо звужує сферу їх застосування, проте ефективність роторні рекуператори мають значно більшу, ніж перехресноточні, - до 85%, залежно від кількості та параметрів витяжного і припливного повітря.

Коли габарити венткамери або інші особливості вентильованих приміщень не дозволяють розмістити в одній вентустановці припливний і витяжний агрегат, тоді може бути застосований гліколевий рекуператор.

Гліколевий рекуператор працює таким чином: через два окремих теплообмінника на витяжному і приточному потоках циркулює теплоносій - гліколь; витяжне повітря віддає тепло через гліколевий теплообмінник, який, в свою чергу нагріває пластини припливного теплообмінника. Відстань між витяжним і припливним агрегатами може бути значною і обмежується лише технічними можливостями прокладання трубопроводів між теплообмінниками, але ефективність гліколевий рекуператор має невелику, значно нижчу, ніж перехресноточний і, тим більше, роторний рекуператор

В наш час багато виробників мають в своєму асортименті стандартні вентиляційні установки відносно невеликої продуктивності. Це вентиляційні установки для котеджів, офісів, невеликих комерційних приміщень, укомплектовані водяними, електричними нагрівачами, або без них, рекуператорами різних типів. Для великих продуктивностей або якихось особливих умов вентиляційні установки підбираються і виготовляються індивідуально, під замовлення. Після розрахунку вентиляційної системи, вказавши всі необхідні параметри для підбору і конструктивні особливості, проектувальник видає технічне завдання для представника виробника і через деякий час отримує роздруківку установки з необхідними параметрами, технічними характеристиками, габаритами і конструкцією. Деякі виробники розміщують програми підбору обладнання на своїх сайтах в інтернеті, що дозволяє в режимі онлайн створювати вентиляційні установки будь-якої конфігурації самому проектувальнику.

copywrighting 2011-2023    Нормативи   Література    Довідканаверх   МИР ВАМ    airМАРКЕТ        Контакт    Клімат в домі на FB twitter facebook