Там, где появляется "русский мир", - исчезает и мир, и комфорт--Where "russian world" appears, both peace and comfort disappear--Там, де з'являється "руський мір",- зникає і мир, і комфорт
Комплексні рішення Вашого комфорту
КЛІМАТ в ДОМІ
кліматичний майданчик
ПРО НАС ||  ВЕНТИЛЯЦІЯ ||  КОНДИЦІЮВАННЯ ||  ОПАЛЕННЯ




Читати ще
русскийenglish

Елементи управління та автоматика систем вентиляції

Для того, щоб вентсистема будь-якого призначення та складності функціонувала належним чином, в ній повинні бути присутні будь-які елементи управління. Систему потрібно увімкнути, вимкнути, часто необхідно змінити кількість припливного чи витяжного повітря, адекватно відреагувати на аварійну ситуацію. Дуже зручно, коли система сама регулює температуру повітря, що надходить в приміщення, його вологість або інші параметри. Для цього і призначені автоматика та елементи управління, такі як регулятори обертів, частотні перетворювачі, датчики, сервоприводи тощо. Часто не розуміючи, наскільки важливі в роботі елементи управління та автоматика, заощаджуючи на них при інсталяції систем кліматизації, ми в процесі експлуатації несемо значно більші поточні витрати, ніж могли б понести, використовуючи їх. А через відсутність певних елементів автоматичного захисту ми можем понести навіть і немалі збитки, наприклад, розморозити досить недешевий водяний нагрівачспалити електричний калорифер, чи, не дай Бог, спричинити затоплення або пожежу.


Регулятори

Регулятори обертів служать для регулювання трансформаторні регулятори обертів продуктивності вентиляторів. Регулятори обертів бувають одно- і трифазні, плавного регулювання, - симісторні, чи ступінчастого, - трансформаторні. При виборі симісторні регулятори обертів регулятора для вентилятора, керуються максимальним струмом, на який він розрахований. Існують 2-х, 3-х або 5-ти ступінчасті трансформаторні регулятори обертів. Регулятори обертів дозволяють здійснювати управління як одним, так і групою вентиляторів. Головне, щоб сума струмів всіх вентиляторів не перевищувала допустимого максимального струму для даного регулятора.

Частотні перетворювачі дозволяють проводити безпечний запуск двигуна вентилятора будь-якої потужності, і що дуже важливо, - регулювання частоти його обертання шляхом зміни частоти живлячої частотні перетворювачі напруги. Цей спосіб забезпечує плавне регулювання швидкості в широкому діапазоні при високій жорсткості механічних характеристик. Регулювання швидкості при цьому не супроводжується збільшенням ковзання асинхронного двигуна, тому втрати потужності при такому регулюванні мінімальні. Незважаючи на високу вартість, частотні перетворювачі у наш час отримують все ширше застосування, і не тільки у галузі систем кліматизації.

Датчики та інші елементи автоматики

Найпростіші і більш складні системи управління і автоматика вентиляційних систем передбачають використання таких елементів, як термостати, гігростати, трубні термостати пресостати. Принцип їх дії полягає у тому, що при досягненні в каналі системи або в приміщенні, де встановлені ці прилади, певної заданої величини, контакти їх розмикаються чи замикаються, відмикаючи або вмикаючи відповідне обладнання чи інший кімнатні термостати елемент управління. Застосування даних приладів дозволяє в дискретному режимі керувати параметрами повітря в каналі або в приміщенні чи реагувати на аварійні ситуації в системі, такі, як загроза розморожування водяного калорифера, перегрів електричного нагрівача, забруднення фільтра. Датчики температури, датчики вологості, тиску, датчики СО вимірюють величину відповідного капілярні термостати параметра і подають сигнал на управляючий пристрій, контролер або процесор. Ці прилади є невід'ємними елементами всіх систем комплексного управління параметрами повітря у приміщенні.

Сервоприводи

Для управління повітряними дросельними заслінками, двох- і триходовими клапанами використовуються сервоприводи. В залежності від керуючої сервоприводи повітряних клапанів напруги сервоприводи бувають на 220 або 24 В, двох-, трьох- або багатопозиційні, з пружинним поверненням, або без нього. Вибираючи сервоприводи, крім цього слід враховувати і зусилля повороту.

"Мозок" автоматики

В даний час для управління системами вентиляції дуже широко використовуються програмовані контролери, блоки управлінняв які завантажується програмне забезпечення, спеціально розроблене для конкретного типу системи, для систем з охолоджувачами, водяними або електричними нагрівачами, для приточно-витяжних систем з рекуператорами різних типів і т.п. На їх базі створюються блоки управління, які в поєднанні з уже згаданими вище елементами, такими як регулятори обертів, частотні перетворювачі, сервоприводи, термостати і пресостати, датчики СО та датчики температури дозволяють якісно виконувати фактично будь-яке завдання з підтримання мікроклімату будь-якого приміщення.

copywrighting 2011-2023    Нормативи   Література    Довідканаверх   МИР ВАМ    airМАРКЕТ        Контакт    Клімат в домі на FB twitter facebook