КЛІМАТ в ДОМІ
кліматичний майданчик
Комплексні рішення Вашого комфорту
ПРО НАС ||  ВЕНТИЛЯЦІЯ ||  КОНДИЦІЮВАННЯ ||  ОПАЛЕННЯ ||  КОНТАКТ
Читати ще
русский

Вентиляція житлових приміщень.

Вентиляція житлових приміщень (приміщень житлових будинків) визначається в основному нормативними документами СНіП 2.04.05-91 та ДБН В.2.2-15-2005. До житлових будівель відносяться мало- та багатоповерхові житлові будинки, будівлі гуртожитків, одно- та багатоквартирних котеджів, певною мірою, - готелі, і само собою зрозуміло, - звичайні приватні будинки. З деякими застереженнями до них можна віднести і будівлі будинків престарілих, інвалідів, дитячих будинків тощо, хоча для цих споруд існують окремі нормативні документи, що враховують особливості та специфіку приміщень такого типу.
Для всіх з перелічених вище видів приміщень існують загальні положення та принципи проектування систем вентиляції. Вентиляція квартири, вентиляція будинку, вентиляція котеджу, вентиляція гуртожитків або вентиляція готелів припускають один і той же принцип розподілу повітряних потоків в їх приміщеннях. Він полягає в тому, що подача повітря проводиться в робочу зону, тобто зону роботи і відпочинку людей (спальня, кабінет, вітальня і т.п.), а витяжка - із зон з підвищеним виділенням вологи, диму, запахів і пилу (кухня, ванна, душ, санвузол, гардероб).
До недавнього часу для всіх видів житлових будинків в переважній більшості проводилося проектування природної вентиляції, зрідка, частково примусової витяжної вентиляції. При розрахунку тепловтрат і природної вентиляції існувало і понині існує таке поняття, як інфільтрація повітря через нещільності в захисних спорудах (вікнах, балконах, дверях і т. п.). У будинках старої забудови інфільтрація складала значну частку тепловтрат, забезпечуючи при цьому необхідну кількість припливного повітря для природної вентиляції.
У холодну пору року природна вентиляція за наявності інфільтрації працює в основному за рахунок різниці температур і відповідно, - тисків всередині приміщення і зовні. Влітку природна вентиляція може ефективно працювати лише на нижніх поверхах багатоповерхових будинків за рахунок різниці тисків (висот). Саме тому зараз все більш широке застосування отримують побутові витяжні вентилятори для ванних і санвузлів, витяжні зонти для кухонь.
З широким застосуванням вікон і дверей підвищеної герметичності інфільтрація повітря через них фактично зводиться до нуля. Утеплюючи приміщення таким чином, ми усуваємо приплив свіжого повітря в нього, блокуючи роботу природної вентиляції, а роботу витяжних вентиляторів в санвузлах і ванних роблячи неефективною. Звідси відомі наслідки, - задуха у приміщеннях, запотівання вікон, грибок на стелі та відкосах.
Тому, виходячи з конкретної ситуації, для конкретного житлового приміщення необхідно в першу чергу або забезпечити природний приплив свіжого повітря, або застосувати примусову припливну вентиляцію.

Вентиляція квартири

Ефективна вентиляція квартири в наш час передбачає як наявність витяжних вентиляторів у ванних і санвузлах, витяжних зонтів в кухні так і забезпечення природного припливу свіжого повітря. Приплив свіжого повітря при встановленні вікон високої герметичності може бути забезпечений спеціальними припливними клапанами, вмонтованими в їх рамні конструкції, припливними пристроями і клапанами, що монтуються в стіни приміщень, застосуванням режиму мікровентиляції вікон або в кінці-кінців, систематичним провітрюванням приміщення, що не дуже зручно з точки зору шумоізоляції і комфорту, особливо в холодну пору року. Потрібно пам'ятати, що без припливу свіжого повітря будь-яким з вищезазначених способів вентиляція квартири буде неефективною.

Вентиляція житлового будинку

Вентиляція котеджу і вентиляція будинку передбачає ті ж умови, що і вентиляція квартири - наявність в них витяжних пристроїв і забезпечення притоку свіжого повітря. Якщо дозволяють кошти, то краще передбачити примусову подачу попередньо очищеного, підігрітого або охолодженого свіжого повітря в приміщення спалень, кабінетів і вітальні. Це дозволить уникнути відкривання вікон і, відповідно, протягів, пилу та шуму в приміщеннях, маючи в будинку завжди свіже чисте повітря.
На сьогодні на ринку існує безліч відповідного обладнання, - приточні і приточно-витяжні компактні установки невеликих розмірів, що монтуються у підстелевому просторі, побутові витяжні вентилятори, кухонні зонти на будь-який смак.

Вентиляція гуртожитку

Вентиляція гуртожитків, як правило, забезпечується природною приточною вентиляцією житлових кімнат, на загальних кухнях можливо, а іноді навіть необхідно застосування примусової витяжної вентиляції, це ж стосується і санвузлів і душових приміщень.

Вентиляція готелю

Особливістю готелів є відсутність в зоні житлових приміщень кухні і як правило, наявність в номерах туалету з душем. Звідси, дотримуючись загальних принципів, вентиляція готелів повинна передбачати подачу в кімнати номерів свіжого повітря (природним чи примусовим шляхом), і примусову витяжку через санвузли та душі.

Як це не банально звучить, але в житлових приміщеннях людина проводить більшу частину свого життя, вона там відпочиває і спить, і тому для хорошого самопочуття і здоров'я в цих приміщеннях необхідно створити хороший мікроклімат, здорове повітряне середовище, чого без вентиляції домогтися практично неможливо.

copywrighting 2011-2019наверх  Клімат В Домі Твого Серця  Клуб шанувальників свіжого повітря twitter facebook Вконтакті