Комплексні рішення Вашого комфорту
КЛІМАТ в ДОМІ
кліматичний майданчик
ПРО НАС ||  ВЕНТИЛЯЦІЯ ||  КОНДИЦІЮВАННЯ ||  ОПАЛЕННЯ ||  КОНТАКТ ||  airМАРКЕТ
Читати ще
русский

Вентиляція підвалу. Вентиляція льоху.

Підвал чи льох, - це місце, де зберігаються заготовлені на зиму овочі в натуральному вигляді, різні соління та закваски, домашня консервація. Цим і визначаються параметри повітряного середовища для даних типів приміщень.
Як відомо, більшість овочів при зберіганні не терпить ні підвищеної вологості, що провокує процеси гниття, ні занадто низької вологості, через яку в сукупності з великими швидкостями повітря відбувається їх швидке всихання.
Приміщення підвалу або льоху зазвичай знаходиться нижче рівня землі. Це забезпечує йому з одного боку хорошу теплоізоляцію, а з іншого боку, - плюсову температуру, стабільність якої прямо залежить від глибини розташування приміщення. Дуже важливо, щоб у місці облаштування підвалу або льоху не було природних джерел вологи (грунтові води), а від проникнення в приміщення води атмосферних опадів або можливого підняття рівня грунтових вод воно було захищене надійними системами дренажу і гідроізоляції.
Але для забезпечення в підвалі або льосі потрібної температури і вологості одних конструктивних його особливостей недостатньо. По-перше, продукція, що зберігається там також може виділяти тепло і вологу (особливо в перший період заготівлі), а по-друге, внаслідок різниці температур всередині і зовні з повітря на внутрішніх стінах і стелі приміщення може утворюватися конденсат. Для видалення цих надлишків вологи, тепла і призначена вентиляція підвалу і вентиляція льоху.
У правильно сконструйованому приміщенні, без зовнішніх джерел вологи нормальна вентиляція підвалу, вентиляція льоху може і повинна бути забезпечена природним шляхом, без застосування вентиляційного устаткування. Для цього в приміщенні, в протилежних його кутках необхідно розмістити два вертикальних канали, що ведуть як можна вище назовні, перший, припливний, - з отвором на рівні, близько 20 см вище підлоги, другий, витяжний, - з отвором на рівні стелі. Довжина цих каналів залежить від будинку, під яким знаходиться підвал, причому бажано, щоб зовнішній отвір приточного каналу був розташований нижче зовнішнього отвору витяжного каналу.
Самовільний рух повітря, тобто природна вентиляція підвалу, вентиляція льоху, як і природна вентиляція будь-якого приміщення виникає внаслідок різниці його густин всередині і зовні приміщення. Як відомо, густина повітря залежить від його температури і тиску, тиск у свою чергу на різних висотах різний. Звідси, чим вище буде зовнішній отвір витяжного каналу, тим більше буде різниця тисків всередині і зовні, і відповідно, витяжна природна вентиляція підвалу, вентиляція льоху буде ефективнішою. Другий канал буде працювати на приплив свіжого повітря за умови, якщо у ньому різниця тисків буде меншою, ніж у витяжному каналі, ось чому важливо, щоб зовнішній отвір припливного каналу був розміщений нижче зовнішнього отвору витяжного каналу і чим більша різниця цих висот, тим краще.
Січення каналів залежить від розміру підвалу, льоху, його призначення, конструкції, розташування. Для маленького підвальчика дачі, гаража може бути достатньо труби діаметром 100 мм, для підвалу або льоху під житловим будинком, - каналу 140х140, для великих сховищ - 140х270 і більше, згідно розрахунків. Отвори каналів всередині приміщення необхідно обладнати шиберами, засувками або регульованими гратками для управління температурою, вологістю і величиною повітрообміну в різну пору року.
Якщо ваш будинок з підвалом ще на стадії проектування або в початковій стадії будівництва, то вентиляційні канали можна обладнати в стінах будівлі. Якщо ж, як часто буває, ви вже «поставлені перед фактом» відсутності вентиляції у підвалі, то проблему можна вирішити за допомогою звичайних пластмасових або жерстяних труб відповідних розмірів. Потрібно при цьому пам'ятати, що в місцях проходження повітропроводів зовні їх необхідно утеплювати, оскільки при проходженні більш теплого повітря приміщення наверх по неутепленому каналу, він відразу ж охолоджується, значно послаблюючи температурну складову природної вентиляції в холодну пору року.
При облаштуванні підвалу для зберігання овочів у гаражі, слід звернути увагу на герметичність підвалу від приміщення гаража, оскільки овочі мають здатність вбирати і накопичувати токсичні речовини вихлопних газів автомобіля.
Якщо ж ви поставлені перед фактом наявності зовнішніх джерел вологи (грунтові води, затікання і т.д.) і зупинити надходження вологи ззовні немає можливості або економічно недоцільно, то в цьому випадку нормальна вентиляція підвалу може бути забезпечена лише із застосуванням відповідного обладнання та автоматики (примусова вентиляція, осушувачі).

copywrighting 2011-2020наверх  МИР ВАМ  Клуб шанувальників свіжого повітря twitter facebook Вконтакті