Комплексні рішення Вашого комфорту
КЛІМАТ в ДОМІ
кліматичний майданчик
ПРО НАС ||  ВЕНТИЛЯЦІЯ ||  КОНДИЦІЮВАННЯ ||  ОПАЛЕННЯ ||  КОНТАКТ ||  airМАРКЕТ
Читати ще
русский

Вентиляція санвузла. Вентиляція ванної. Вентиляція душової.

Пояснювати, навіщо потрібна вентиляція санвузла, по-простому, вентиляція туалету або для чого необхідна вентиляція ванної та вентиляція душової, не має ніякого сенсу. Необхідність організації вентиляції цих приміщень очевидна, незалежно від того, де вони знаходяться, житловий будинок, квартира, виробнича, навчальна чи інша громадська будівля. Зрозуміло, що вентиляція санвузла призначена для видалення неприємних запахів продуктів нашої життєдіяльності, а вентиляція ванної як і вентиляція душової - для видалення з них надлишків вологи.
Щоб запахи і волога не поширювалися по всій будівлі, передбачається з санвузла, ванної чи душової тільки витяжка, а приплив свіжого повітря повинен забезпечуватися за рахунок перетікання з сусідніх приміщень. Саме тому, щоб вентиляція санвузла, як і вентиляція ванної, вентиляція душової була ефективною, в нижній частині дверей цих приміщень повинні розміщуватись переточні гратки, або, на крайній випадок, між нижньою частиною двері і підлогою має бути щілина, достатня для перетікання необхідної кількості повітря . Мінімум цієї кількості згідно відповідних СНіПів становить:
- 50 м3/год для окремих або суміщених санвузлів і 25 м3/год для ванної житлових будівель;
- 50 м3/год на унітаз і 25 м3/год на пісуар для вбиралень, 75 м3/год на душову сітку душових громадських, адміністративних та побутових споруд;
Крім цього, для вбиралень, душових і ванних деяких типів будівель (лазні, спортивно-оздоровчі комплекси тощо) існують індивідуальні величини повітрообмінів, але при цьому кількість витяжного повітря в усіх них є переважаючим.
До недавнього часу вищевказані повітрообміни досягались в основному за рахунок природної вентиляції. З широким застосуванням вікон і дверей підвищеної герметичності у більшості випадків природний приплив свіжого повітря за рахунок інфільтрації через нещільності віконних і дверних конструкцій зведений практично до нуля. Тому сьогодні ефективна вентиляція санвузла, вентиляція душової або вентиляція ванної без застосування обладнання механічної вентиляції, тобто без вентиляторів неможлива. Для великих вбиралень та душових громадських і адміністративно-побутових будівель необхідно проектувати окремі витяжні системи з примусовим спонуканням. Вентиляція санвузла, вентиляція ванної квартири або житлового будинку сьогодні в повній мірі може бути забезпечена за допомогою побутових осьових вентиляторів. Причому, для ванни або душової кабіни є сенс застосування вентиляторів з датчиком вологості, - гігростатом, керуючим вентилятором в залежності від вологості в приміщенні, а в санвузлі, - вентиляторів з таймером, тобто з затримкою виключення після користування туалетом. Але при цьому потрібно пам'ятати, що якщо у вас в квартирі або будинку експлуатується теплогенеруючий прилад (котел чи колонка), що використовує для горіння повітря приміщення, застосування вентиляторів неприпустимо.

copywrighting 2011-2020наверх  МИР ВАМ  Клуб шанувальників свіжого повітря twitter facebook Вконтакті