Комплексні рішення Вашого комфорту
КЛІМАТ в ДОМІ
кліматичний майданчик
ПРО НАС ||  ВЕНТИЛЯЦІЯ ||  КОНДИЦІЮВАННЯ ||  ОПАЛЕННЯ ||  КОНТАКТ ||  airМАРКЕТ
Читати ще
русский

Що таке аспірація та пневмотранспорт.

Аспірація

Під аспірацією розуміють витяжну вентиляцію, що видаляє запилене повітря з робочої зони, тобто із зони виникнення забруднення. При цьому пил, що знаходиться в цьому повітрі, як правило, не просто викидається в навколишнє середовище, а вловлюється і збирається в спеціальні пристрої.

Багато виробничих процесів, пов'язаних з дробленням, розмелюванням і транспортуванням сипучих матеріалів, виробництвом будівельних матеріалів, приготуванням розчину та бетону, веденням обдирочно-полірувальних операцій, обробкою дерева і т.п. супроводжуються виділенням великої кількості пилу.

Пил являє собою сукупність дрібних частинок твердих речовин різної форми і розмірів, розсіяних в повітрі. Причому ці речовини можуть чинити негативний вплив як на здоров'я людини, так і на навколишнє середовище в цілому. Саме тому так важливо не допускати перевищення гранично-допустимої концентрації таких частинок в повітрі на робочому місці і викиду їх в навколишнє середовище.
Крім цього, дуже часто передбачається повторне використання відсіяного матеріалу або в цих же, або в інших технологічних процесах чи на інші цілі.

Для локалізації виділення пилу в місці утворення, запобігання її поширення поза робочої зони служать спеціальні приймальні пристрої - місцеві відсмоктувачі, а для очищення запиленого повітря, відділення частинок пилу від повітря - різні пиловловлювачі, фільтри, циклони і т.п.
Конструкція відсмоктувачів і уловлювачів залежить як від дисперсності частинок пилу, їх розмірів і форми, так і від характеру та інтенсивності пилоутворення. Також від цього значною мірою залежать і конструктивні й аеродинамічні характеристики інших елементів проектованої системи аспірації, - повітропровідів та обладнання.

Пневмотранспорт

Основною особливістю і відмінністю систем пневмотранспорту від систем аспірації є їх призначення. І якщо основним завданням систем аспірації є очищення повітря робочої зони від пилу, то системи пневмотранспорту в основному є частиною певного виробничого процесу і за допомогою такого ж принципу і аналогічного обладнання як і в системах аспірації забезпечують переміщення різних частинок і матеріалів від одного етапу технологічного ланцюжка до іншого.

copywrighting 2011-2020наверх  МИР ВАМ  Клуб шанувальників свіжого повітря twitter facebook Вконтакті