Комплексні рішення Вашого комфорту
КЛІМАТ в ДОМІ
кліматичний майданчик
ПРО НАС ||  ВЕНТИЛЯЦІЯ ||  КОНДИЦІЮВАННЯ ||  ОПАЛЕННЯ ||  КОНТАКТ ||  airМАРКЕТ
Читати ще
русский

Вентиляція чи кондиціонер, що важливіше

У більшості сучасних будинків є так звана природна вентиляція, яка працює за наступним принципом: у квартирі є вентиляційні отвори (на кухні, в туалеті і у ванній), через які потоки повітря виходять на вулицю. У свою чергу свіжий вітер через вікна та двері, надходить в квартиру, виконуючи повний цикл переміщень. Така схема називається ідеальною, але в сучасних мегаполісах все не так бездоганно.
вентиляція
Перевірити роботу вентиляційної системи можна за допомогою спеціального приладу - анемометра. Він заміряє швидкість вітру в каналі. Ці дані дозволять розрахувати, скільки кубічних метрів повітря за одну годину проходить крізь гратку. Для якісних вимірів вентиляції потрібна наявність певних кліматичних умов, а саме різниця внутрішньої і зовнішніх температур повинна бути 13 градусів Цельсія. І зовнішня температура не повинна бути більше 5 градусів. Такі жорсткі рамки пов'язані з фізичними законами, які в даному випадку можуть сильно вплинути на результати вимірювань.

Якщо говорити конкретніше, то для нормального функціонування вентиляції потрібно щоб в приміщенні повітря було тепліше, ніж зовні і тоді він буде прагнути вирватися на свободу. У свою чергу повітря, що виходить буде замінене вуличним через вікна та двері. Влітку система вентиляції практично не працює і в ряді випадків може утворитися ефект зворотної тяги: коли повітря з вулиці потрапляє в квартиру через канал.

Для перевірки роботи вентиляції достатньо взяти невеликий листок паперу і піднести його до вентотвору і відкрити вікно для створення тяги. Нормально працююча система буде всмоктувати в себе шматок паперу з невеликою силою. При цьому вікно потрібно тільки відкрити на 8-10 см не більше того. Основною причиною, по якій може виникнути проблема з припливом свіжого повітря це як не дивно нові будівельні матеріали. А саме пластикові вікна та металеві двері з ущільнювачем. Якщо раніше через дерев'яні вікна та двері вітер проходив практично безперешкодно створюючи приплив свіжого повітря, то зараз без спеціальних клапанів така ситуація неможлива.

Але для комфортного існування людини мало організувати приплив повітря, - бажано зробити так, щоб атмосфера у приміщенні була комфортною для людини. І цей комфорт часом важливіший вентиляції, так як жити в жаркій або холодній квартирі складніше, ніж у приміщенні, де присутні сторонні запахи. Логічно, що ціни на встановлення кондиціонерів істотно нижче монтажу повноцінної системи вентиляції. Така різниця складається з ряду факторів: ціна на устаткування і вартість виконаних робіт.

У ряді випадків саме роботи з монтажу і встановлення кліматичного обладнання виявляються вирішальним чинником у виборі. Але сильна економія також може вплинути негативно на кінцевий результат, і ваш персональний вітерець може працювати погано або зовсім зламатися, не попрацювавши достатньо часу. Оптимальним варіантом у такому разі є комбінована система, при якій поступаюче повітря автоматично буде нагріватися або охолоджуватися за допомогою вбудованого кондиціонера.

copywrighting 2011-2020наверх  МИР ВАМ  Клуб шанувальників свіжого повітря twitter facebook Вконтакті