Там, где появляется "русский мир", - исчезает и мир, и комфорт--Where "russian world" appears, both peace and comfort disappear--Там, де з'являється "руський мір",- зникає і мир, і комфорт
Комплексні рішення Вашого комфорту
КЛІМАТ в ДОМІ
кліматичний майданчик
ПРО НАС ||  ВЕНТИЛЯЦІЯ ||  КОНДИЦІЮВАННЯ ||  ОПАЛЕННЯ




Читати ще
русский

Шум в системах вентиляції

Джерела шуму

Вентилятори та вентиляційні установки в процесі своєї роботи створюють аеродинамічний і механічний шум.
Аеродинамічний шум створюється роботою вентилятора, а також потоком повітря в елементах повітроводів.
Механічний шум виникає найчастіше в результаті вібрації стінок кожуха вентилятора і повітропроводів, а також при ударах в шарикопідшипниках, приводах і т.п. Крім вентилятора джерелами шуму можуть бути завихрення повітря, які утворюються у відводах, трійниках та інших елементах вентиляційної мережі.

Аеродинамічний шум вентилятора виникає в результаті періодичних пульсацій тиску створюваних лопатками при обертанні колеса і турбулентності повітряного потоку. Цей вид шуму переважає над механічним у осьових і відцентрових вентиляторів при окружній швидкості колеса більше 20 і 13 м/с відповідно. Шум вентилятора поширюється по повітрю, яке рухається по повітропроводам, по їхніх стінках, через кожух вентилятора і повітроводи, що примикають до нього. Крім цього, шум поширюється через фундамент або перекриття, до яких кріпиться вентилятор чи вентустановка на огороджувальні конструкції будівлі, а по ним проникає у різні приміщення, іноді досить далеко від місця розташування вентиляційного устаткування.

Заходи щодо зменшення шуму в вентиляційних системах

Велике значення в боротьбі з шумом мають заходи, що забезпечують його зниження безпосередньо у джерелі виникнення. Так, аеродинамічний шум, створюваний вентилятором, знижується зі зменшенням частоти обертання і діаметра крильчатки вентилятора. У зв'язку з цим при проектуванні системи вентиляції слід прагнути до досягнення мінімального аеродинамічного опору мережі повітропроводів, що дозволить встановити вентилятор з невеликою частотою обертання.
Вентилятор повинен працювати з максимальним ККД. В цьому випадку при інших рівних умовах створюваний ним шум буде найменшим.
Для зменшення шуму слід вибирати малошумну передачу (клиноремінну) або використовувати вентиляційний агрегат на одному валу з електродвигуном.
Шарикопідшипники вентилятора та електроприводу повинні бути добре змазаними, не слід допускати їх сильного зносу.
Колесо вентилятора повинно бути ретельно відбалансоване.
Фасонні частини повітропроводів для зменшення створюваного в них шуму повинні мати плавні переходи, а швидкість повітря в магістральних вентканалах системи, яка обслуговує приміщення громадських будівель, не повинна перевищувати 6 м/с, а у відгалуженнях - 4 м/с.

Для зниження передачі шуму від вентилятора в обслуговувані приміщення використовують канальні шумоглушники різних конструкцій.
Для зменшення передачі механічного шуму на огороджувальні конструкції будівлі вентилятори чи вентустановки кріплять до фундаменту або перекриття через віброізолятори або гумові прокладки. Для цієї ж мети корпус вентагрегатів може виготовлятися в спеціальному шумопоглинальному виконанні.

copywrighting 2011-2023    Нормативи   Література    Довідканаверх   МИР ВАМ    airМАРКЕТ        Контакт    Клімат в домі на FB twitter facebook