Комплексні рішення Вашого комфорту
КЛІМАТ в ДОМІ
кліматичний майданчик
ПРО НАС ||  ВЕНТИЛЯЦІЯ ||  КОНДИЦІЮВАННЯ ||  ОПАЛЕННЯ ||  КОНТАКТ ||  airМАРКЕТ
Читати ще
русский

Системи вентиляції з механічним спонуканням та їх елементи

Як відомо, за способом, що викликає рух повітря, системи вентиляції бувають природні та штучні (з механічним спонуканням), за призначенням - припливні і витяжні, по конструктивному виконанню - канальні і безканальні.
Канальні системи вентиляції з механічним спонуканням мають такі основні елементи: вентилятори, повітропроводи, фільтри, шумоглушники, нагрівачі, регулюючі та запірні пристрої, повітророзподільники, елементи управління та автоматика. Крім цього, можуть встановлюватися й інші комплектуючі, такі як охолоджувачі, зволожувачі, краплевловлювачі, рекуператори, спеціальні пиловловлювачі та інші, але це вже більшою мірою відноситься до систем кондиціонування повітря або систем пилевидалення.
Залежно від способу переміщення повітря відносно робочого колеса вентилятори канальних систем вентиляції поділяються на осьові, діаметральні і відцентрові і мають можливість приєднання їх виходів та входів до повітропроводів.

Повітропроводи, залежно від призначення системи вентиляції можуть виготовлятися з різних матеріалів. Найбільшого поширення набули повітропроводи круглого і прямокутного перерізу з оцинкованої листової сталі. Для зручності виготовлення повітроводів, фасонних частин і комплектуючих виробів до них, для полегшення проектування систем вентиляції розміри повітропроводів, - діаметрів круглих і прямокутних сторін уніфіковані. Останнім часом широкого застосування отримали також гнучкі повітроводи круглого перерізу.
Для запобігання передачі вібрації від вентилятора до повітропроводів застосовуються гнучкі вставки відповідних перерізів та розмірів, а для зменшення шуму від робочого колеса на вході / виході вентилятора - шумоглушники. Шумоглушники виготовляються розміром і перетином, відповідним приєднуючим повітропроводам або входу / виходу вентилятора. Конструктивно вони можуть відрізнятися розташуванням звукопоглинальних елементів.
Для очищення припливного або витяжного повітря від пилу і частинок в системах вентиляції застосовуються фільтри. В залежності від способу і ступеня очищення повітря, його складу, від способу приєднання в самих системах фільтри виготовляють з найрізноманітніших матеріалів, самих різних конструктивних рішень. Так, для промислових систем частіше використовують чарункові або масляні фільтри. Для відносно невеликих систем цивільних об'єктів - касетні або кишенькові фільтри. Існує велика кількість жировловлюючих фільтрів, фільтрів для особливо чистих приміщень і т.п.
Для забезпечення балансування вентсистеми, тобто для забезпечення необхідної кількості повітря, що подається або видаляється в різних її відгалуженнях і приміщеннях застосовуються різноманітні пристрої: дросель-клапанизапірні клапани, заслінки і шибери. Особливе місце в системах вентиляції відводиться спеціальним пристроям - вогне- та димозатримуючим клапанам і заслонкам різного виконання.
Для досягнення необхідної температури повітря, що подається в приміщення застосовуються нагрівачі. Залежно від джерела тепла, вони можуть бути водяними (паровими), газовими, електричними. Рішення про застосування того чи іншого виду нагрівача для конкретної системи приймається в залежності від конкретних умов, можливостей та економічної доцільності.
До повітророзподільних пристроїв належать решітки, анемостати, дифузори, зонти різних розмірів, конструкції і призначення. Вони встановлюються в певних місцях для створення необхідного напряму і швидкості повітряних потоків, виходячи з ситуації і призначення системи. Матеріали для їх виготовлення можуть бути також різноманітними - від різних пластмас до чорних і кольорових металів.
Для раціонального використання систем вентиляції та ефективного управління ними в даний час застосовується автоматика різної складності. Сучасні технології дозволяють зробити процес управління максимально простим, доступним і економічним.

copywrighting 2011-2020наверх  МИР ВАМ  Клуб шанувальників свіжого повітря twitter facebook Вконтакті