KLIMAT w DOMU
klimatyczny platform
Trójwymiarowe rozwiązania Twego komfortu
O NAS ||  WENTYLACIJA ||  KLIMATYZACJA ||  OGRZEWANIE ||  KONTAKT
NAJNOWSZE
PUBLIKACJE
rusukren

Najważniejsze cechy instalacji kabiny prysznicowej własnymi rękami

Producenci oferują kupującym wiele modeli kabin prysznicowych. Decydując się na samodzielne zainstalowanie tego urządzenia w łazience, należy najpierw uważnie przeczytać instrukcję.

Istnieje wiele wskazówek w Internecie, ale istnieją pewne ogólne zasady, o których należy pamiętać, niezależnie od modelu urządzenia. Najczęściej kabina prysznicowa jest instalowana zamiast dużej wanny, więc nie jest wymagana żadna zgoda.

Sprzęt i narzędzia

Najpopularniejsze są modele narożne, których konstrukcja jest bardzo podobna dla różnych producentów. Składają się z: dachu, palet, ścian tylnych i bocznych, regałów pionowych, ekranu i drzwi. Robiąc zakupy, upewnij się, że wszystkie części są na miejscu, nie ma żadnych wiórów i pęknięć w szkle. W przypadku wykrycia niekompletnego przedmiotu należy go wymienić lub zainstalować ponownie.

Potrzebne będą: śrubokręty, poziomica, pistolet budowlany, klucz dzielący, wiertło, uszczelniacz, uszczelka, elastyczne węże. Dodatkowo możesz zaopatrzyć się w: ostry nóż, śruby, rękawice, podkładki i nakrętki.

Etapy montażu

Aby dokładniej zrozumieć proces, należy podzielić pracę na dwa etapy: wstępny i końcowy. W pierwszym etapie podnosisz kabinę w jednym z pomieszczeń, aby upewnić się, że urządzenie jest kompletne, aby wymienić uszkodzone części w czasie, jeśli w ogóle, do pracy przed pracą.

Głównym działaniem drugiego etapu jest instalacja palety brodzików. Przed rozpoczęciem instalacji podłącz nowe elastyczne węże do otworu kanalizacyjnego. Podłączyć dopływ wody, pozostawiając trochę zapasów w rurach. Następnie umieść go na nogach i wyrównaj wysokość za pomocą śrub regulacyjnych. Ciągle sprawdzaj poziom wyniku. Podłącz dreny i upewnij się, że nie ma wycieku, wlewając trochę wody do miski i uważnie obserwując odpływ.

Następnie zainstaluj panele do szklanego ogrodzenia i prowadnic. Górny - szerszy, niżej - wąski z ukształtowanymi cięciami. Nasmaruj złącza za pomocą szczeliwa i włóż szkło. Przykręć boczne panele do palety i upewnij się, że działają urządzenia elektryczne kabiny.

Pozostaw urządzenie na chwilę, aby całkowicie wysuszyć szczeliwo. Następnie zamocuj rolki, włóż uszczelki, zamontuj drzwi i wyreguluj je. Wreszcie, dach urządzenia i elementy wewnętrzne, takie jak długopisy, lustra, półki itp. Są zainstalowane.

Po zakończeniu montażu ponownie dokładnie sprawdź wszystkie elementy złączne i złącza. Zapewnić właściwą pracę ścieków. Sprawdź szczelność urządzenia. Chodź po palecie: jeśli skrzypi lub pęka - najprawdopodobniej nieprawidłowo ustawiłeś wysokość nóg.

Gwarancją bezpiecznego użytkowania stoiska będzie dostępność specjalnego automatycznego przełącznika zasilania lub automatu różnicowego. Upewnij się, że urządzenie jest uziemione. Wybierz gniazdko elektryczne w wilgoszczelnej i pyłoszczelnej obudowie, ukryte z indeksem IP 44.

copywrighting 2011-2019w górę  Klub miłośników świeżego powietrza twitter facebook vkontakte