Комплексні рішення Вашого комфорту
КЛІМАТ в ДОМІ
кліматичний майданчик
ПРО НАС ||  ВЕНТИЛЯЦІЯ ||  КОНДИЦІЮВАННЯ ||  ОПАЛЕННЯ ||  КОНТАКТ ||  airМАРКЕТ
ОСТАННІ
ПУБЛІКАЦІЇ
русский

Сади та мікроклімат Ірану

Екологічні обмеження на протязі багатьох століть спонукали до сталого розвитку в багатьох аспектах і елементах методів планування і проектування традиційного ландшафтного дизайну Ірану. "Pardice" на Фарсі означає сад і це слово приймається в англійському варіанті як "Paradise", - рай. Даний термін вже давно став символом загальновживаної ландшафтної архітектури і має безліч функцій і параметрів, заснованих на кліматичних умовах і стійких принципах, заснованих на них.
В іранських посушливих районах ландшафтний дизайн був широко використаний в різних формах і методах, щоб змінити мікроклімат районів забудови, що в значній мірі змінило і зовнішній вигляд навколишнього середовища.
Протягом багатьох тисячоліть сади були використані іранськими архітекторами для пом'якшення місцевого клімату.
У відповідь на екологічні проблеми протягом багатьох століть традиційною архітектурою ландшафту Ірану було розроблено безліч стійких принципів. Їх характеристики в основному базуються на сформованих кліматичних факторах та деяких інших інтелектуальних функціях.
Основними елементами дизайну іранського саду є вода, рослинність і різноманітні вбудовані елементи (альтанки, павільйони і т.п.). Ці елементи характерні практично для всіх іранських садів різних регіонів. Інші елементи, такі як службові приміщення (ванна, вбиральня) також широко застосовуються для облаштування садів. Різні комбінації і композиції природних і вбудованих елементів, а також елементи саду організовані навколо них є основною концептуальною ідеєю, загальною для більшості іранських садів. Не дивлячись на те, що є багато спільного між іранськими садами звичайних і посушливих регіонів, через подібності в традиціях, але кліматичні умови є основною причиною відмінностей між ними.

Для прикладу можна розглянути особливості дизайну двох іранських садів, Чехель Сотун, знаменитого палацу сорока колон міста Ісфакан і Eram Garden, одного з найкрасивіших парків в місті Шираз.

Сад в Чехель Сотун був побудований в Ісфахані як міський сад для королівських церемоній. В результаті розвитку Ісфахана в 17-му столітті, він розширився Чехель Сотунза двома напрямками. Перший з них включав вісь, в напрямку міської межі, а другий, внаслідок злиття з королівськими садами навколо іншого міста Chahar Bagh.
Міські сади були розроблені у вигляді квадратів поблизу відомої історичної площі Naghshe Jahan. Сад в Чехель Сотун виступав в якості середнього простору між вулицею і міськими садами, це було пов'язано в кінцевому рахунку з межами міста. Таким чином, Чехель Сотун сад став відомий як головний елемент міського простору: громадські місця і міський пейзаж.
Існують різні теорії про назву цього саду. Згідно з однією з теорій назва палацу сорока колон заснована на відображенні 20 колон павільйону в передньому басейні. Інша теорія припускає, що число 40 є символом різноманітності в іранській культурі.

Eram Garden, сад Ерам знаходиться на північному заході міста Шираза. На Ерам садсамому початку це був оазис, розташований в той час в пустелі в 2-3 кілометрах від Шираза. Поступово внаслідок розвитку міста він став міською зоною зелених насаджень шляхом змішування з оточуючими садами. В даний час цей сад з різними видами рослин використовується в якості ботанічного саду.

Вплив на мікроклімат

Південно-східна орієнтація обох садів дозволяє його жителям і гостям збільшити ранкове перебування на сонці, а також призводить до зменшення сонячного випромінювання на навколишнє середовище, що дуже важливо для обох регіонів.

copywrighting 2011-2020наверх  МИР ВАМ  Клуб шанувальників свіжого повітря twitter facebook Вконтакті