КЛІМАТ в ДОМІ
кліматичний майданчик
Комплексні рішення Вашого комфорту
ПРО НАС ||  ВЕНТИЛЯЦІЯ ||  КОНДИЦІЮВАННЯ ||  ОПАЛЕННЯ ||  КОНТАКТ
ОСТАННІ
ПУБЛІКАЦІЇ
русский

Вплив насаджень дерев на мікроклімат місцевості.

Різні види дерев ведуть себе по-різному в міському ландшафті. Терморегуляційні характеристики різних видів дерев можуть бути ефективно використані для зміни мікроклімату конкретної місцевості.
Бразильські вчені Л. В. Абреу та Л. С. Лабакі зі школи цивільного будівництва університету Кампінас провели дослідження оцінки теплового комфорту за допомогою ПЕТ індексу, розрахованого за моделлю Rayman на різних відстанях від стовбура окремими деревами і порівняли результати відсотка ослаблення сонячної радіації різними деревними породами, що ростуть в околицях Кампінас.
Для досліджень були обрані кілька видів листяних і вічнозелених порід дерев, а для аналізу проводився збір таких параметрів навколишнього середовища, як сонячна радіація, температура повітря, відносна вологість і швидкість вітру на різних відстанях від стовбура дерева. Результати досліджень показали, що тепловий комфорт біля дерев протягом усього року, незалежно від температури навколишнього повітря у великій мірі залежить від форми і розмірів крони дерев, причому у листяних порід показники кращі, ніж у вічнозелених. Ще одним важливим висновком досліджень є те, що посадка дерев у міській місцевості є практичним і найдешевшим способом поліпшити мікроклімат місцевості, комфортні умови проживаючих у ній людей і навіть дозволяє економити енергоресурси.
Безумовно, найбільший вплив на тепловий комфорт має тінь від дерев, тому для вічнозелених порід цей фактор у середньому, на протязі всього року більш значний. Але влітку, завдяки більшій кроні деяких листяних порід фактор тіні у них є, безумовно переважаючим. Дослідження показує, що найбільш сприятливий вплив фактора тіні для будь-якої породи - 10 м від стовбура дерева.
Для міст з високими показниками сонячної радіації використання насаджень дерев, як стратегії контролю комфортної температури і клімату місцевості особливо актуальне. Міське лісове господарство, групові насадження, парки можуть забезпечити ефективний природний захист відкритих просторів, пом'якшення температури повітря і контроль відносної вологості.
Широке застосування в містах насаджень біля будівель може зменшити вплив сонячного випромінювання на фасади і в самі приміщення, знизити температуру в них, і відповідно, - зменшити енергію, що витрачається на кондиціювання в будівлях.
Тому так важливо, щоб це було прийнято до уваги фахівцями міського архітектурного середовища для покращення теплового комфорту на відкритому повітрі, для зменшення ефекту теплового острова, забезпечуючи таким чином і кращу якість життя для людей. Крім того, застосування насадження дерев в містах є практичним і недорогим рішенням, і вважається енергозберігаючою альтернативою.

copywrighting 2011-2019наверх  Клімат В Домі Твого Серця  Клуб шанувальників свіжого повітря twitter facebook Вконтакті