Комплексні рішення Вашого комфорту
КЛІМАТ в ДОМІ
кліматичний майданчик
ПРО НАС ||  ВЕНТИЛЯЦІЯ ||  КОНДИЦІЮВАННЯ ||  ОПАЛЕННЯ ||  КОНТАКТ ||  airМАРКЕТ
Читати ще
русскийen

Водяне опалення. Особливості та історія розвитку.

Настільки звичні і поширені сьогодні системи водяного опалення насправді мають не дуже велику історію розвитку. На відміну від кам'яно-пічних систем обігріву, поява яких, як передбачається, сталася тисячоліття тому, перші водяні системи з'явилися відносно недавно - в кінці ХVІІІ-го століття.

Елементи системи водяного опалення

Як відомо, основними елементами сучасних систем водяного опалення є:
  - Енергогенеруючий пристрій, по-простому - котел;
  - Опалювальні прилади, - радіатори;
- труби, що з'єднують котел з приладами опалення, фітинги та арматура;
- автоматика;

Принцип роботи системи водяного опалення

У котлі за допомогою спалювання палива (воно може бути твердим, рідким або газоподібним) проводиться підігрів теплоносія (як правило, це вода), який циркулюючи через прилади опалення (радіатори) віддає в них тепло і повертається в котел, чи-то природним шляхом, чи-то примусово. Нагріті радіатори випромінюють тепло, підігріваючи навколишні предмети, стіни і повітря, покриваючи таким чином тепловтрати приміщення.

Даний принцип роботи за своєю суттю майже не змінився від моменту винаходу водяного опалення до нашого часу. Хоча самі елементи систем водяного опалення удосконалювалися в процесі науково - технічного прогресу, вбираючи в себе його найпередовіші досягнення.

У процесі розвитку вдосконалювалися котли, виникло багато їх видів, як за видом палива, так і за конструкцією камер згоряння і теплообмінників, за способами та ефективностю згоряння палива, за матеріалом корпусу і теплообмінника і т.п. Дуже суттєво за останні роки просунулася автоматика управління котлами, що дозволяє керувати цілою системою водяного опалення не тільки безпечно але й економно.

Матеріали труб систем водяного опалення сьогодні представлені також дуже широким асортиментом, від сталевих, мідних і металопластикових до поліетиленових і поліпропіленових труб.

Але найбільш яскраво науково-технічний прогрес проявив себе у виробництві приладів опалення - радіаторів. Сьогодні асортимент та дизайн опалювальних приладів неймовірно широкий. Починалося все з застосовуваних і сьогодні чавунних радіаторів. Сталеві панельні, секційні і суцільнолиті, біметалеві та алюмінієві радіатори - сьогодні можна розгубитися при виборі. Кожен тип має свої недоліки і переваги, свої нюанси при монтажі та область застосування. Тому з самого початку - від проектування і покупки до монтажу необхідно звертатися тільки до перевірених фахівців.

copywrighting 2011-2020наверх  МИР ВАМ  Клуб шанувальників свіжого повітря twitter facebook Вконтакті