Trójwymiarowe rozwiązania Twego komfortu
KLIMAT w DOMU
klimatyczny platform
O NAS ||  WENTYLACIJA ||  KLIMATYZACJA ||  OGRZEWANIE ||  KONTAKT
NAJNOWSZE
PUBLIKACJE
русскийукраїнськаenglish

Ciepłe podłogi elektryczne i nowoczesna technologia

Powszechnie wiadomo, że najcieplejsze podłogi są najbardziej wygodne i bezpieczne dla wszystkich ludzi. Jedną z najczęstszych zasad zdrowego stanu osoby jest utrzymywanie ciepłych stóp i chłodnej głowy, co najlepiej odzwierciedla ta metoda ogrzewania przestrzeni.
Niska temperatura powierzchni ciepłej podłogi, oprócz komfortowych odczuć i braku ryzyka poparzenia, zapewnia z jednej strony niską prędkość przepływów konwekcyjnych, z drugiej strony, ich naturalny i najbardziej przyjazny dla środowiska, energooszczędny i wygodny kierunek, od dołu do góry. Niska temperatura podłóg nie powoduje gwałtownego spadku wilgotności w pomieszczeniu, co jest typowe przy stosowaniu tradycyjnych grzejników i konwektorów, a niska prędkość przepływów konwekcyjnych minimalizuje ruch pyłu.

Rodzaje ciepłych podłóg

Istnieją dwa rodzaje ogrzewania podłogowego - wodne i elektryczne. Wodne ogrzewanie podłogowe jest dość czasochłonnym i kosztownym procesem, który wymaga wysoko wykwalifikowanych specjalistów i dużych początkowych inwestycji finansowych.
W naszym artykule porozmawiamy o elektrycznym ogrzewaniu podłogowym.

Zapotrzebowanie na tego rodzaju ogrzewanie ostatnio wzrosło. W dużej mierze ułatwia to szybki rozwój odnawialnych źródeł energii i technologii energooszczędnych.

Odmiany ciepłych podłóg elektrycznych

Elektryczne podłogi mogą być ogrzewane na różne sposoby:

  • Za pomocą kabla grzejnego o dowolnej długości, który jest wkładany za pomocą kleju bezpośrednio pod materiałem licowym, takim jak płytki lub jastrychowe, samopoziomujące podłogi.
    Nawiasem mówiąc, taki kabel może ogrzewać stopnie ganku na ulicy, chodniku, zapobiegać zamarzaniu przelewu, rury kanalizacyjnej lub topniejącego śniegu na dachu.
  • Ze zintegrowanymi matami grzewczymi niektórych rozmiarów, które mogą być również dostarczane w rolkach. Pozwala to wybrać gotową powłokę grzewczą dla dowolnego obszaru. Maty grzejne są umieszczane bezpośrednio pod podłogą.

Ciepłe podłogi elektryczne i najnowocześniejsza technologia

Dzisiaj jest wielu producentów z szeroką gamą ciepłych podłóg elektrycznych.

Należy uczciwie zauważyć, że powszechne stosowanie elektrycznego ogrzewania podłogowego jest ograniczone wysokimi kosztami operacyjnymi, innymi słowy, użycie gazu, paliw stałych i produktów ropopochodnych do ogrzewania jest nadal tańsze. I większość producentów pogodziła się z tym faktem, ich oferta obejmuje głównie produkty przeznaczone do dodatkowego lub alternatywnego ogrzewania.
Na szczęście nie wszystkie. Producenci, którzy szanują siebie i swoich klientów, nadążają za duchem czasu i aktywnie wprowadzają najnowocześniejsze technologie. Mają ciepłe podłogi, które mogą być ultracienkie, pod podłogą laminowaną. Podczas instalowania produktów takich firm stosuje się własne innowacyjne technologie połączeń kablowych. Niektóre z nich przygotowują się nawet do rozpoczęcia produkcji energooszczędnego kabla, który może umożliwić w pełni autonomiczne ogrzewanie domu z paneli słonecznych lub innych alternatywnych źródeł, nawet bez baterii.

copywrighting 2011-2020w górę  Klub miłośników świeżego powietrza twitter facebook vkontakte