Комплексні рішення Вашого комфорту
КЛІМАТ в ДОМІ
кліматичний майданчик
ПРО НАС ||  ВЕНТИЛЯЦІЯ ||  КОНДИЦІЮВАННЯ ||  ОПАЛЕННЯ ||  КОНТАКТ ||  airМАРКЕТ
Читати ще
русский

Припливні системи та антифриз

Доводити необхідність припливних систем на виробництві, в житлових чи будівлях іншого призначення сьогодні немає потреби. Сучасне будівництво зі своїми новими технологіями в енергозбереженні за останні десятиліття зробило величезний крок вперед і системи вентиляції в тому числі.

Припливні системи відіграють найважливішу роль для створення нормального мікроклімату в приміщеннях будь-якого призначення. Сьогодні кожна розсудлива людина розуміє значення свіжого повітря для свого здоров'я, тому припливні системи з механічним спонуканням є необхідною складовою сучасних інженерних комунікацій як комерційних, так і житлових будівель, не кажучи вже про виробництво.

Як відомо, до приміщення, де працюють або відпочивають люди, свіже повітря подавати необхідно підготовленим, - з певними параметрами як по чистоті, так і по температурі. Особливо це важливо в холодну пору року, коли температури на вулиці низькі, а приміщення опалюються.

У цей період зовнішнє повітря, як правило, необхідно підігрівати до температури, підтримуваної в приміщенні системою опалення, щоб не створювати для неї додаткового навантаження, і, що більш важливо, щоб не створювати для людей, що знаходяться в приміщенні дискомфорту.

Для підігріву припливного зовнішнього повітря можуть застосовуватися нагрівачі різних типів, - електричні, газові, водяні калорифери, теплові насоси. У кожного з них свої переваги і недоліки, але найбільше поширення все-таки сьогодні як в припливних установках, так і в набірних канальних системах отримали водяні нагрівачі (теплообмінники). Тут рідкий теплоносій від системи опалення (хоча й не обов'язково), циркулюючи з певною витратою, віддає тепло повітрю, що проходить через теплообмінник. При цьому відбувається досить значний відбір теплової енергії.

Для коректної та безпечної роботи таких систем дуже важливими є кілька факторів. Це правильна гідравлічна обв'язка водяного калорифера, наявність циркуляційної помпи в його гілці, достатня потужність котла, адекватна автоматика. Часто при проектуванні чи інсталяції систем вентиляції та опалення допускаються порушення вищевказаних умов. В результаті відбуваються збої в роботі даних систем, аварійне їх відключення, а іноді, що найнеприємніше, розморожування теплообмінника. Теплообмінник припливної вентсистеми є досить недешевою її комплектуючою і відновленню після такого випадку найчастіше не підлягає.

Тому, щоб убезпечитися від таких неприємностей, часто системи опалення та теплопостачання калориферів вентсистем заповнюють низкозамерзаючим теплоносієм, антифризом. Купити теплоносій для опалення сьогодні не проблема. Це можна зробити і через інтернет, і в спеціалізованому магазині, і в гіпермаркеті і навіть на ринку. Експлуатація систем опалення з антифризом іноді вимагає як додаткових витрат, так і вимог до використовуваних приладів та обладнання, їх розрахунку та більш педантичного підбору. Але ці витрати цілком виправдані та обґрунтовані, адже купувати новий теплообмінник чи ще гірше котел після чергової аварійної ситуації значно дорожче.

copywrighting 2011-2020наверх  МИР ВАМ  Клуб шанувальників свіжого повітря twitter facebook Вконтакті