Комплексні рішення Вашого комфорту
КЛІМАТ в ДОМІ
кліматичний майданчик
ПРО НАС ||  ВЕНТИЛЯЦІЯ ||  КОНДИЦІЮВАННЯ ||  ОПАЛЕННЯ ||  КОНТАКТ ||  airМАРКЕТ
Читати ще
русский

Опалювальні прилади

Прилади опалення або опалювальні прилади діляться на дві основні групи. Опалювальні прилади, в яких тепловіддача відбувається переважно за рахунок випромінювання, називаються радіатори. Якщо обігрів приміщення відбувається в основному за рахунок конвекції, тобто за рахунок прискореного прогрівання протікаючого через нагріту поверхню приладу повітря, то такі опалювальні прилади - це конвектори. При використанні як радіаторів, так і конвекторів присутні обидві складові - випромінювання і конвекція, але у перших до 65% всієї теплопередачі відбувається через випромінювання, а у других - до 95%, - конвекція.
Конвектори володіють значно більшою швидкістю нагріву приміщення, ніж радіатори. Але при цьому, разом з підігрітим повітрям захоплюється значна кількість пилу, і тому такий спосіб обігріву менш привабливий з точки зору гігієни, комфорту і здоров'я людини. Тому ці прилади опалення використовують тільки в тих місцях, де зacтосувати радіатори проблематично, недоцільно або взагалі неможливо.

За конструкцією радіатори бувають секційні і панельні. Секційні радіатори набираються з окремих секцій, що дозволяє легко склaдати опалювальні прилади фактично будь-якої потужності. Секційні радіатори виготовляються з чавуну, алюмінію, панельні радіатори - зі сталі. радіатор Існують також так звані біметалічні радіатори - в комбінації алюміній - сталь.
Панельні радіатори являють собою вертикальні паралельні канали з штампованих сталевих листів, об'єднані горизонтальним колектором також зі сталі.
Чавунні радіатори невибагливі до якості теплоносія, стійкі до корозії, теплова потужність секції досить велика. Внacлідок великого об'єму секцій та великої теплоємності чавуну, чавунні радіатори доцільніше застосовувати для систем з котлами на твердому паливі з природною циркуляцією теплоносія. Допустима максимальна температура теплоносія 130оС. Не дуже високий робочий тиск (до 9 атм) робить чавунні радіатори уразливими для гідравлічних ударів. чавунні радіатори
На відміну від чавунних, алюмінієві радіатори менш металоємкі, легші у монтажі, мають більш привабливий вигляд. Робочий тиск ці опалювальні прилади мають значно вищий, ніж чавунні радіатори, - до 25 атм. Завдяки великій теплопровідності алюмінію, алюмінієвіі радіатори дозволяють значно швидше нагріти приміщення, вони більш чутливі до регулювання температури в ньому за допомогою термоуправляючих пристроїв. Це дозволяє зекономити суттєві кошти на обігрів приміщення. Але алюмінієві радіатори мають один суттєвий недолік - дуже високі вимоги до якості теплоносія і підвищене газоутворення, що робить неможливим зacтосування їх у системах центрального опалення і в системах з поліпропіленовими трубами.
Біметалічні радіатори сконструйовані таким чином, що теплоносій переміщується по сталевих трубах, а тепло відводиться за допомогою алюмінієвих ребер. Об'єм води біметалічні радіатори біметалічні радіатори мають значно менший, ніж чавунні і навіть алюмінієві радіатори, і це робить ці опалювальні прилади більш економічними в експлуатації. Робочі характеристики їх також не поступаються, а відсутність контакту теплоносія з алюмінієм усуває головну проблему алюмінієвих радіаторів - підвищені вимоги до теплоносія. Біметалічні радіатори на сьогодні мають лиш один серйозний недолік - високу ціну.
сталевий радіаторСталеві панельні радіатори, завдяки невисокій ціні, хорошій теплопровідності і досить широкому acортименту отримали широке зacтосування. Але істотним мінусом таких радіаторів є низький (до 10 атм) робочий тиск, їх чутливість до гідроударів і це дозволяє зacтосовувати ці прилади опалення в основному в автономних системах. Крім цього, як і для інших типів сталевих радіаторів, для них актуальна проблема підвищеної корозії зсередини при чacтих тривалих зливаннях теплоносія з системи.
Вибираючи тип радіаторів для вашого приміщення, необхідно врахувати всі чинники, - тип опалювальної системи, робочий тиск і температуру, склад і якість теплоносія, характер і величину тепловтрат приміщення. І тому, в будь-якому випадку, необхідно скористатися допомогою професіоналів, адже від того, чи правильно розраховані і змонтовані радіатори, буде залежати не тільки комфорт і гарний мікроклімат у вашій оселі чи офісі, але й величина витрат на їх утримання.

copywrighting 2011-2020наверх  МИР ВАМ  Клуб шанувальників свіжого повітря twitter facebook Вконтакті