КЛІМАТ в ДОМІ
кліматичний майданчик
Комплексні рішення Вашого комфорту
ПРО НАС ||  ВЕНТИЛЯЦІЯ ||  КОНДИЦІЮВАННЯ ||  ОПАЛЕННЯ ||  КОНТАКТ
Читати ще
русский

Зелені дахи та енергозбереження

Економія енергії у приватних будівлях є дуже важливою і для кліматичних зон з м'якою зимою і жарким літом, де повинні бути забезпечені і теплоізоляція і захист від перегріву. В умовах жаркого клімату дахи отримують велику кількість сонячної радіації протягом літа, і, таким чином, це приводить до значних навантаженнь на обладнання, що охолоджує дану будівлю.
Тому, для того, щоб домогтися комфортних умов в інтер'єрі будівлі активному використанню кондиціювання повітря повинні бути знайдені альтернативні рішення, покликані знизити чи навіть скасувати теплове навантаження охолоджуваної будівлі.

зелений дахЗелені покрівельні системи, так звані "зелені дахи", як відомо, вже давно є однією з таких альтернатив та служать для підвищення показників по теплоізоляції за рахунок зменшення нагрівання і охолодження будівлі зверху. Зелені насадження на даху розглядаються як еволюція дахів будинків, засіяних травою, що ще із стародавніх часів широко застосовувались у будівництві в умовах як жаркого так і холодного клімату.

Зелені дахи володіють численними корисними властивостями, в тому числі поліпшення естетики будівлі, створення додаткового простору на відкритому повітрі для відпочинку, зменшення CO2, вловлювання пилу та інших забруднюючих атмосферу речовин, накопичення та використання опадів води, поліпшення умов мікроклімату в місцевості через випаровування вологи і поглинання сонячної радіації.
Внаслідок розростання насаджень зеленого даху і створення внаслідок цього затінення оболонки будівлі суттєво зменшуються надходження тепла до будівлі в літній період і відповідно зменшуються витрати на її охолодження.
Не менш суттєвий внесок зелених дахів для збільшення теплоізоляції є і у зимовий період.

зелений дахДослідження показують, наскільки істотно покращується термічна поведінка будівель з неізольованим дахом після насаджень на ньому рослин з високим листовим індексом площі. Термоізоляційні характеристики такого даху стають подібними до характеристик добре ізольованого даху. При цьому усуваються теплові навантаження як на саму поверхню даху, так і теплонадходження всередину будівлі.

Очікувані вигоди від засаджених дахів додатково підтверджуються грецькими вченими, які досліджували температуру стелі суміжних офісних кімнат протягом літа над однією з яких був традиційний дах, а над другою - дах, засаджений рослинами.
Було встановлено, що температура стелі зеленого даху була на 2oC нижчою в порівнянні зі звичайною дахом, незважаючи на те, що традиційний дах був адекватно ізольованим.

Зелені дахи та альтернативні технології

Сучасні альтернативні технології передбачають використання в звичайних житлових будинках так званих "холодних" покриттів і дослідження показують, що результатом цього є велике зниження навантаження охолодження. Однак при цьому вигода від таких технологій у зимовий час відсутня і це суттєво обмежує географію та економічний зміст їх використання.
Це зайвий раз підтверджує переваги зелених дахів, оскільки їх теплоізоляційні характеристики дозволяють і в зимовий час значно зменшити тепловтрати будівлі через дах і відповідно, витрати на її опалення.

Ну і наостаток можна виділити велике естетичне значення зелених дахів, адже пейзаж "повітряних садів" прикрасить будь-яке місто чи селище і принесе справжнє емоційне задоволення їх мешканцям та гостям.

copywrighting 2011-2019наверх  Клімат В Домі Твого Серця  Клуб шанувальників свіжого повітря twitter facebook Вконтакті