КЛІМАТ в ДОМІ
кліматичний майданчик
Комплексні рішення Вашого комфорту
ПРО НАС ||  ВЕНТИЛЯЦІЯ ||  КОНДИЦІЮВАННЯ ||  ОПАЛЕННЯ ||  КОНТАКТ
Читати ще
русский

Прохолодні дахи

Напевно, ніхто навіть не замислювався над тим, чому в спекотну пору року ми відчуваємо себе комфортніше в світлому одязі, чому у країнах з тропічним кліматом люди в основному носять одяг білого кольору. Адже навіть школяреві відомо, що білий колір максимально відбиває сонячну радіацію і теплове випромінювання, а чорний - максимально поглинає їх.
Подібну аналогію можна привести і для будівель. Дах темного кольору, поглинаючи велику частину інфрачервоного випромінювання Сонця, дуже сильно нагрівається, стаючи при цьому сам інтенсивним випромінювачем теплової енергії.
Внаслідок цього, в залежності від матеріалу даху і ступеня утеплення його зсередини будівлі, певна частина теплоти надходить всередину приміщень, інша частина випромінюється назовні, значно підвищуючи температуру повітря над поверхнею даху. І в тому і іншому випадку, ми маємо негативні для нас наслідки. Теплова енергія, що надходить всередину будівлі від нагрітого даху, істотно підвищує теплове навантаження на приміщення в ньому іяк наслідок, підвищує витрати електроенергії на їх кондиціювання або витрати на ізоляцію даху і горища. З іншого бокутеплове випромінювання від нагрітих поверхонь дахів, особливо при великій щільності забудови, в сукупності з теплом від нагрітих поверхонь дорожніх покриттів і відсутністю зелених насаджень призводить до додаткового підвищення температури повітря у великих містах, виникає так званий ефект теплового острова. Крім цього, при періодичному значному нагріванні матеріалу, з котрого виготовляють дахи, термін його експлуатації знижується.
В даний час, при постійному здорожчанню енергоресурсів та глобальному потеплінні кліматупитання енергозбереження стоять як ніколи, гостро. В Америці та Європі віднедавна з'явилось таке поняття, як прохолодні дахи (cool roofs), і вже на законодавчому рівні ставляться завдання стимуляції їх широкого впровадження в будівництві, а для регіонів з сезонним переважанням високих температур розробляються спеціальні програми з цього приводу.
Прохолодні дахи виготовляються з матеріалів з дуже великим коефіцієнтом відбивання інфрачервоного випромінювання, як правилояскраво-білого кольору. Метал, будучи матеріалом з високою теплопровідністю, не може застосовуватися для прохолодних дахів. В даний час в цій якості частіше використовуються матеріали на вініловій основі.
Застосування даної технології значно знижує температуру поверхні даху, зменшуючи тим самим надходження тепла в приміщення, мінімізуючи енерговитрати на їх кондиціонування при невеликих капітальних вкладеннях і, що найголовніше, - покращуючи мікроклімат у цих приміщеннях. Це особливо актуально для районів зі спекотним кліматом. Для холодних районів використовувати прохолодні дахи є економічно не вигідним, хоча і не збитковим. Масове застосування прохолодних дахів у будівництві може зменшити ефект теплового острова у великих містах івідповідно, ймовірність смогів від нього.
Звичайно жпрохолодні дахи мають і свої недоліки. Наприкладзабруднення з часом поверхні і, відповідно, зниження ефективності відбиванння, або негативний ефект для періоду опалення будинку. Але в цілому розрахунки показують, що при правильному і раціональному застосуванні цієї технології енергозбереження в глобальному масштабі можна досягти значного ефекту та економії коштів.

copywrighting 2011-2019наверх  Клімат В Домі Твого Серця  Клуб шанувальників свіжого повітря twitter facebook Вконтакті