КЛІМАТ в ДОМІ
кліматичний майданчик
Комплексні рішення Вашого комфорту
ПРО НАС ||  ВЕНТИЛЯЦІЯ ||  КОНДИЦІЮВАННЯ ||  ОПАЛЕННЯ ||  КОНТАКТ
Читати ще
русскийenglish

Що таке вентиляція. Для чого потрібна вентиляція

Щоб зрозуміти, для чого потрібна вентиляція, уявімо на мить ситуацію, коли людину посадили в герметичний прозорий куб певного об'єму і спостерігають, що буде відбуватись. Очевидно, що через деякий проміжок часу, більший чи менший, людині стане жарко, душно, а потім взагалі забракне повітря для дихання і вона почне благати, щоб її випустили на зовні.

Якби наші помешкання чи будь-які інші приміщення були подібними до цього куба, то вони б стали зовсім не придатними для життя в них чи навіть короткого нашого там перебування. Для людини, як і всього живого на землі, створеного Богом, повітря є найважливішим елементом у його фізичному житті. вентиляціяЛюди, всі види тварин вдихають його, рослини вбирають через свої тканини і навіть підводні мешканці тим чи іншим способом засвоюють розчинене у воді повітря. Беззаперечним є і той факт, що без повітря людина може прожити на порядки менше часу, ніж без світла, їжі чи води. Важливу роль для життя людини відіграє не просто наявність повітря, його кількість, а і якісний його склад, з певними пропорціями кисню, азоту та інших елементів, водяної пари.

То ж для чого все-таки потрібна вентиляція?

Людина в процесі своєї життєдіяльності вдихає повітрязасвоюючи через легені кисень та інші елементи і видихає його вже з іншими складом, де вуглекислий газ є переважаючим. Крім цьогоорганізм людини може виділяти у певній кількості тепло, вологу, а продуктами різних видів її діяльності можуть бути також інші гази, пара, пил, дим та різноманітні аерозолі і запахи.
При відносній герметичності приміщення концентрація в повітрі усіх вищезгаданих виділень зростає і може досягнути величини, шкідливої чи навіть небезпечної для здоров'я людей, що перебувають у ньому.
Окрім цього, підвищена концентрація пари в повітрі, тобто відносна його вологість призводить до випадіння конденсату на вікнах, відкосах та навіть стінах і внаслідок цього, до розвитку різноманітних шкідливих бактерій та грибків.
Щоб розчинити шкідливі речовини та вологу у повітрі до допустимої концентрації і потрібна вентиляція, - приплив у приміщення свіжого повітря на заміну видаленому забрудненому. Власне, висловлюючись популярно, вентиляція приміщення це і є процес заміни відпрацьованого повітря у ньому на свіже, з вулиці.

З сивої давнини і до недавнього часу вентиляція забезпечувалася в основному природним шляхом, приплив свіжого повітря - через нещільності у вікнах, дверях, проємах, а витяжка, - через канали в стінах і шахти. В останні десятиліття, коли внаслідок здорожчання теплоносіїв приміщення максимально ущільнюються і герметизуються для зменшення тепловтрат, природній приплив свіжого повітря зведений до мінімуму, а за його відсутності природна витяжка фактично працювати не може.
Тому за такої ситуації найбільш доцільною є вентиляція з механічним спонуканням, тобто вентиляція з використанням такого обладнання, як вентилятори. Можуть бути різні комбінації використання цього обладнання, - наприклад, і приплив і витяжку здійснюють вентилятори, або вентилятори встановлюються тільки на витяжку, а свіже повітря підсмоктується через різні пристосування на вікнах, дверях чи через провітрювачі в стінах тощо. До слова сказати, навіть витяжні вентилятори, якшо вони і є, без природнього припливу свіжого повітря через високу герметичність приміщення працюватимуть намарно, вхолосту.
Для забезпечення нормального мікроклімату в приміщенні припливне повітря, що подається примусовим способом потрібно очищати і підігрівати, для чого існують також спеціальні комплектуючі. А якщо необхідно провести роздачу чи забір повітря у різних зонах приміщення чи у різних приміщеннях, використовуються повітропроводи та решітки.

copywrighting 2011-2019наверх  Клімат В Домі Твого Серця  Клуб шанувальників свіжого повітря twitter facebook Вконтакті