КЛІМАТ в ДОМІ
кліматичний майданчик
Комплексні рішення Вашого комфорту
ПРО НАС ||  ВЕНТИЛЯЦІЯ ||  КОНДИЦІЮВАННЯ ||  ОПАЛЕННЯ ||  КОНТАКТ
Читати ще
русскийenglish

Що таке опалення, для чого потрібне опалення

Питання "що таке опалення" на перший погляд здається банальним чи навіть дивним. Адже кожному школяреві відомо, для чого потрібно опалення, що таке опалення і коли воно найбільш актуальне. Тим не менше, все ще зустрічаються люди, які не до кінця розуміють суті такого поняття як тепловтрати та їх неминучості.

Найпершою системою опалення було багаття в печері древньої людини. З появою вогню людина зрозуміла, що з холодом можна боротись тільки теплом від вогню, а з появою першого так би мовити житла у вигляді печер чи наметів, - почала активно працювати над збереженням цього тепла у своєму житлі. Це були початки такого модного в наш час напряму людської діяльності, як енергозбереження. З розселенням людини у холодні широти системи опалення вдосконалювались, житло утеплювалось. Постійно розширювався і розширюється до сьогоднішнього часу "асортимент" джерел тепла, - від соломи, дерева і газу до енергії атому, сонця, інфрачервоного випромінювання, паралельно розширюється і асортимент матеріалів для утеплення.

Що спонукало і спонукує такий бурхливий розвиток людської думки і заради чого людина так багато свого інтелекту вкладала і вкладає у цей напрямок своєї діяльності, в опалення? Відповідь банальна і проста, - це звичайний холод і споконвічне прагнення людини до затишку і тепла у своїй оселі, як тепер прийнято казати, до хорошого мікроклімату у ній, до комфорту. А в теперішній час з'явився ще один стимул, - вичерпання і постійне дорожчання традиційних джерел тепла.

Як відомо, будь-яке приміщення призначене для захисту від навколишнього середовища з його атмосферними явищами, низькою чи занадто високою температурою, дією вітру і сонця. Складається приміщення, що теж всім відомо, з зовнішніх захищень, - вікон, дверей, стін, дахів, підлог, перекриттів, тощо. Кожне з цих захищень має свої певні властивості і здатність тримати чи пропускати тепло. Коли у приміщенні є будь-яке джерело тепла і ми хочемо підтримувати у ньому певну температуру, а поза приміщенням температура значно нижча, тоді тепло через зовнішні захищення, внаслідок різниці температур виходить назовні. І чим більша ця різниця, тим більша кількість теплоти покидає будівлю. Це власне, і є тепловтрати приміщення. Тепловтрати можна зменшити, покращуючи якість матеріалів зовнішніх захищень чи збільшуючи їх товщину, але таке покращення чи збільшення має певну економічну і теплофізичну межу доцільності. Зовнішні захищення повинні "дихати", - вбирати і пропускати назовні вологу та гази. Тепловтрати незворотні при будь-якій товщині захищення чи їх якості, але людина по-перше, крім тепла, потребує свіжого повітря, а по-друге, у своїй життєдіяльності сама виділяє тепло, вологу та різні гази. Власне, тепловтрати через видалення відпрацьованого повітря з приміщення складають суттєву долю від загальних тепловтрат і від цього нікуди не подінешся.

Тепловтрати та опалення

Отже, головне завдання опалення - компенсувати всі тепловтрати приміщення для підтримання у ньому оптимальної температури. Висловлюючись по-науковомуопалення - це обігрівання приміщень будівлі з метою компенсації у ній тепловтрат і підтримання відповідних температурних параметрів.

Робота опалення характеризується певною періодичністю протягом року і змінним характером споживаної потужності джерела тепла. Це залежить, перш за все, від метеорологічних умов та клімату місцевості, в якій розташована опалювана будівля. Очевидно, що зі зниженням температури зовнішнього повітря кількість тепла, що поступає через опалення має збільшуватися, а при підвищенні температури зовнішнього повітря та впливові сонячної радіації, - навпаки, зменшуватись. І якщо у давнину людина при потребі могла підкласти в багаття дров, чи загасити його, досипати у піч вугілля чи торфу, то сучасні системи опалення дозволяють проводити процес регулювання подачі тепла у приміщення в автоматичному режимі, залежно від температури зовнішнього повітря.

Різноманітність видів і систем опалення на сьогоднішній день очевидна. Дуже бурхливо розвиваються технології та обладнання систем опалення, і це викликано, в першу чергу економічними чинниками.

copywrighting 2011-2019наверх  Клімат В Домі Твого Серця  Клуб шанувальників свіжого повітря twitter facebook Вконтакті