Комплексні рішення Вашого комфорту
КЛІМАТ в ДОМІ
кліматичний майданчик
ПРО НАС ||  ВЕНТИЛЯЦІЯ ||  КОНДИЦІЮВАННЯ ||  ОПАЛЕННЯ ||  КОНТАКТ ||  airМАРКЕТ
Читати ще
русский

Вежа - «Попелюшка» та Vaillant.

Vaillant теплі підлоги Cпоруда у пригороді німецького міста Золінген (Земля Північний Рейн-Вестфалія) у своєму минулому житті була звичайною водонапірною баштою. Ровесниця 20 століття, вона відслужила своє, коли в 1993 році архітектор з майстерні «Licht Im Raum» з Дюссельдорфа Йоган Діннебір запропонував проект перетворення старої водокачки в архітектурний об'єкт Lichttrum - («Світлову Вежу») для експериментів зі світлом. А у вільне від експериментів час зал під куполом вежі тепер використовується як концертний зал на 90 місць. Для цього потрібно було повністю перебудувати споруду. Ємність для води була демонтована, а щоб компенсувати існуюче раніше постійне навантаження на стіни та щоб щоб надати більшу стійкість вежі, на дно колишнього резервуара було залито 200 кубометрів бетону.
Заслуговує на інтерес те, як «вишукано» було вирішене питання опалення об'єкта загальною площею 250 кв. метрів. У вежі тепер 7 рівнів (включаючи підвальний поверх), а труби опалення прокладені в підлогах і у товщі бетонного моноліту в підставі купола. Маса бетону виконує ще одну функцію - своєрідного «теплового акумулятора» - у ньому також проходять труби теплої підлоги, що обігріває вежу.
Джерело тепла було знайдено на глибині близько 80 метрів - там тепер знаходяться ґрунтові зонди геотермального (теплового) насоса Vaillant geoTHERM 3. Використання теплового насоса дозволило заощадити левову частину енергії, що раніше витрачалася на опалення об'єкта: замість колишніх 45 кВт «паропродуктивності котла», тепер потрібно всього 14. І замість початкової температури подачі 80oС на даний момент усього 40 градусів. В основу температурного комфорту об'єкта покладений принцип «один раз нагріти до необхідної температури, а потім підтримувати її при незначній витраті енергії» реалізується завдяки використанню системи теплих підлог від Vaillant. А влітку тепловий насос може працювати в режимі «реверса», відводячи тепле повітря із приміщень назад до ґрунтових зондів. Таким чином, без використання кондиціонерів, була вирішена проблема нагрівання скляного купола влітку.
Енергозберігаюче устаткування від Vaillant (до слова підприємство фірми розташоване в сусідньому із Золінгеном місті Ремшайде), змонтовано у підвалі «Світлової Вежі» як у виставочному залі: тут відвідувачі бачать тепловий насос geoTHERM, дві буферні ємності, насосні групи. Пульт керування, а також модуль зв'язку Vaillant vrnetDIALOG для дистанційного керування.

за матеріалами журналу СОК від 05 грудня 2012р.

copywrighting 2011-2020наверх  МИР ВАМ  Клуб шанувальників свіжого повітря twitter facebook Вконтакті