КЛІМАТ в ДОМІ
кліматичний майданчик
Комплексні рішення Вашого комфорту
ПРО НАС ||  ВЕНТИЛЯЦІЯ ||  КОНДИЦІЮВАННЯ ||  ОПАЛЕННЯ ||  КОНТАКТ
Читати ще
русский

Системи опалення

Отже, ремонт у будинку завершений, нові труби встановлені, змонтована регулююча арматура, а також сучасні радіатори опалення. У даній ситуації напевно кожна людина вірить, що найсучасніші матеріали, а також зусилля, які передбачав монтаж систем опалення, раз і назавжди позбавлять мешканців будинку від зимових морозів. Але, слід зазначити, що вгадати наперед нічого не можна і те, наскільки якісно і ефективно працює опалення, можна буде дізнатися тільки з настанням холодів.

На превеликий жаль, зіпсувати приємні враження від використання найсучаснішої системи опалення можуть різного роду «підводні камені», пов'язані з допущеними недоліками в ході проектування, монтажу або ж підбору матеріалів. Варто відзначити, що якщо низька якість матеріалів і допущені в проекті помилки можна визначити ще на стадії підготовки до виконання робіт, то ось забезпечити контроль за процедурою монтажу буде досить-таки складно. Для того, щоб в майбутньому, ще до настання холодної пори року, не сумніватися в якості системи опалення необхідно як мінімум самому мати спеціальну освіту і стежити за всім процесом виконання монтажу.

Монтаж систем опалення нічого не вартий без якісно проведеного процесу проектування. Слід зазначити, що проект опалення в самому ідеальному варіанті повинен бути виконаний ще до початку будівництва самого будинку, так як в такому документі враховується практично всі параметри будівлі, починаючи від висоти стель і закінчуючи товщиною стін.

Проектування системи опалення, як правило, починається з розрахунку потужності котла, підбору найбільш ефективної системи опалення, а також типу палива. На наступному етапі проводиться розробка схеми трубопроводів, а також планування розміщення радіаторів. Саме на даному етапі робіт виникає безліч всіляких помилок, які можуть в майбутньому перерости в серйозні проблеми. Тому, не зайвим буде самостійно проводити контроль за ходом проектування, щоб у майбутньому уникнути зайвих витрат.

На сьогоднішній день в сучасних заміських будинках найбільш часто використовуються дві основні системи опалення:

- Система з природною циркуляцією.
Переваги такої системи полягають в її простоті - проектування, монтаж і обслуговування займають зовсім небагато часу і вимагають невеликих затрат. Недолік криється в архаїчності системи - вона дещо застаріла, може застосовуватися тільки для опалення невеликих за площею будинків, а потужність можна регулювати лише за допомогою підвищення або пониження потужності самого котла.

- Система з примусовою циркуляцією.
Найсучасніша і якісна система опалення, яка передбачає встановлення в будинку спеціального циркуляційного насоса, що забезпечує транспортування води по трубах. Таким чином, вдається досягти найбільш ефективного поширення тепла і зниження його втрат. Однак, є в даній системі і свої недоліки. Пов'язано це з тим, наскільки "добре" в нашій країні йде справа з електропостачанням. Скажімо в тридцятиградусні морози взимку раптово відключається електрика. Коли включать - невідомо, а вода в системі перестає циркулювати - так як циркуляція здійснюється за допомогою насосів, що працюють від електрики.

Втім, можливо спроектувати комбіновану систему опалення з примусовою і природною циркуляцією. Така система обійдеться дорожче, але більш універсальна.

copywrighting 2011-2019наверх  Клімат В Домі Твого Серця  Клуб шанувальників свіжого повітря twitter facebook Вконтакті