Комплексні рішення Вашого комфорту
КЛІМАТ в ДОМІ
кліматичний майданчик
ПРО НАС ||  ВЕНТИЛЯЦІЯ ||  КОНДИЦІЮВАННЯ ||  ОПАЛЕННЯ ||  КОНТАКТ ||  airМАРКЕТ
Читати ще
русский

Профілактика і «лікування» опалювальних систем

Ефективність роботи теплозабезпечуючого обладнання залежить від внутрішнього стану труб, радіаторів, та й самого нагрівача теж. Наївно думати, що дорогі системи не виходять з ладу через банальний накип. Незалежно від того, зібрана опалювальна система з дорогих мідних труб чи з бюджетного металопластику, профілактиці її забруднень потрібно приділяти увагу регулярно.

Чому профілактика повинна бути систематичною? На жаль, сьогодні багато власників автономних опалювальних систем нехтують їх профілактичним промиванням. Але хороший господар знає, що вигідно купити теплоносій - це тільки півсправи, про нього ще треба піклуватися. Тільки тоді він покаже високу ефективність роботи.

Помилково вважати, що чистити труби варто тільки при проведенні ремонтних робіт. Однією з ремонтних процедур якраз і є промивка системи, але це вже не профілактика, а «лікування». Профілактична чистка якраз і дозволяє уникнути тих самих поломок, які потім доводиться усувати за допомогою ремонту.

Якщо з якихось причин регулярне чищення опалювальної системи не проводиться, то обладнання рано чи пізно дасть знати господарю, що настав критичний момент. Варто почитати спеціальну літературу, де наводяться поради по промивці опалення і перераховуються ознаки забруднення.

Наприклад, на якісних водонагрівачах встановлено спеціальні датчики та індикатори тиску всередині системи. Тобто, у разі збільшення гідравлічного опору в трубах, датчик покаже зростання тиску, а індикатор приверне увагу власника червоним світловим сигналом. Така ситуація - один з покажчиків на гостру необхідність прочищення системи.

Ще одним сигналом до того, що обладнання просить чистки є помітне зниження ефективності та тепловіддачі. Все працює, а тепла немає - це означає, що труби забиті пробками або накипом, які не дають воді нормально циркулювати. Якщо такий сигнал проігнорувати, система може почати протікати в місцях з'єднань або того гірше - перегорить нагрівальний пристрій в опалювальному котлі.

Все це загрожує не стільки тривалим, скільки дорогим ремонтом, який обійдеться набагато більшими витратами, ніж легке профілактичне чищення. Тим більше, що кожен може вибрати відповідний спосіб промивки труб, виходячи з їхньої якості, матеріалу виготовлення, а також з урахуванням давності здійснення попереднього чищення.

copywrighting 2011-2020наверх  МИР ВАМ  Клуб шанувальників свіжого повітря twitter facebook Вконтакті