Комплексні рішення Вашого комфорту
КЛІМАТ в ДОМІ
кліматичний майданчик
ПРО НАС ||  ВЕНТИЛЯЦІЯ ||  КОНДИЦІЮВАННЯ ||  ОПАЛЕННЯ ||  КОНТАКТ ||  airМАРКЕТ
Читати ще
русский

Класифікація котлів. Котли, види котлів.

В системі опалення котел є основним приладом, в якому здійснюється безпосередній нагрів теплоносія. У подальшому відбувається передача обробленого теплоносія в опалювальну магістраль.

Основними деталями котла можна назвати теплообмінник, пальник та автоматику, яка керує роботою котла. Так само в комплект може входити циркуляційний насос, необхідний для додаткового прогону теплоносія по системі опалення. Для якісної і надійної роботи котельних необхідне встановлення кульових кранів, запірних вентилів, затворів дискових поворотних, установок підтримки тиску, зворотних клапанів та іншої арматури на окремих ділянках трубопроводів.

Основною класифікацією видів котлів є поділ за типом палива. Розглянемо переваги і недоліки таких установок.

Газові котли.

Є найпоширенішим типом пристроїв, які обслуговуються самим доступним видом палива - газом. До достоїнств також відносяться невисока вартість пристрою, простота в організації обліку палива, робочими процесами горіння управляє електроніка і завантаження палива відбувається автоматично. Коефіцієнт корисної дії (ККД) більше 90%. Недоліком такої установки є необхідність виділення окремого приміщення під котельню.

Котли, що працюють на рідкому паливі.

Також як і в газових, тут відбувається автоматичне завантаження палива і робочі процеси управляються електронікою. ККД також на рівні близько 90%. Крім цього, дані котли мають можливість по заміні пальникового пристрою з метою використання іншого виду палива (наприклад, газ). Однак недоліків тут можна виділити більше: висока вартість палива, утворення сажі, необхідність більш ретельного сервісного обслуговування, більша залежність від електромережі, також необхідність окремого приміщення під котельню, а найголовніше - наявність ємності під паливо.

Електричні котли.

Електричні котли мають найбільший ККД, у порівнянні з іншими модифікаціями, який близький до 100%. А в епоху боротьби за навколишнє середовище і її збереження, немаловажним достоїнством буде той факт, що електрокотли екологічно нешкідливі, так як не мають продуктів згоряння. Крім усього іншого вони мають малі габарити, легкі й компактні, працюють безшумно і повністю автоматично. Накип з робочих органів зчищається досить просто і окреме приміщення під котельню їм не потрібно. До мінусів такої установки слід віднести високу вартість електрики та можливі відключення системи при перебоях в електромережі.

Твердопаливні котли.

І останній різновид, яка все ще має місце бути, але поступово витісняється більш сучасними установками - це твердопаливні котли. Плюсами є доступність палива, невелика вартість і повна незалежність від електромереж. ККД твердопаливних котлів близько 80%. Недоліками є ручний спосіб завантаження палива, причому кілька разів на добу, а також необхідність спеціальних площ для складування дров та вугілля. Слід відзначити, що на сьогоднішній день вже досить поширені в експлуатації твердопаливні пелетні котли, які працюють на пресованих гранулах. Пелети (гранули) можуть виготовлятись з різних відходів в т.ч. сільськогосподарських, деревообробної і харчової промисловості, що робить їх надзвичайно перспективними з точки зору екології. Процесс експлуатації таких котлів може бути максимально автоматизований, але залишається два суттєвих недоліки, - досить висока вартість пелет і велика залежність від електроенергії.

Існують також універсальні котли, які оснащуються змінними пальниками, здатними спалювати як тверде, так і рідке паливо, а також газ. У деяких моделях котлів можливе використання електрики, що дозволяє змінювати тип палива в залежності від запитів і можливостей споживача.

copywrighting 2011-2020наверх  МИР ВАМ  Клуб шанувальників свіжого повітря twitter facebook Вконтакті