Комплексні рішення Вашого комфорту
КЛІМАТ в ДОМІ
кліматичний майданчик
ПРО НАС ||  ВЕНТИЛЯЦІЯ ||  КОНДИЦІЮВАННЯ ||  ОПАЛЕННЯ ||  КОНТАКТ ||  airМАРКЕТ
Читати ще
русский

Для чого потрібен в кондиціонері інвертор.

Перш ніж розповідати про те, що таке інверторний кондиціонер, з'ясуємо, що таке інвертор, і для чого він призначений. Інвертор - це прилад, система або схема, яка перетворює постійну напругу в змінну. І теоретично, і на практиці доведено, що змінний струм більш ефективний, ніж постійний. Інвертор необхідний у тих випадках, коли немає можливості скористатися змінним струмом, наприклад, якщо живленням служить акумулятор, який не може накопичувати змінний струм, будучи джерелом постійного струму.

Інвертор також застосовують, якщо необхідно використовувати змінний струм, але з нестандартними характеристиками. За допомогою інвертора на виході теоретично можна отримати струм з будь-якими потрібними параметрами, причому не залежний від вхідного. Важливо і те, що інвертори дозволяють регулювати параметри струму на виході від нуля до максимального значення, до будь-якої заданої частоти і будь-якої напруги.

Якщо розширити визначення, що таке інвертор, то слід назвати його комплексним джерелом безперебійного живлення. Але, строго кажучи, безпосереднє джерело живлення - не інвертор, а спеціально призначені акумуляторні батареї.

Уявлення про те, що таке інвертор допоможе краще зрозуміти, для чого його застосовують в кондиціонерах. Інверторний кондиціонер позиціонується як спліт-система, відповідно з інверторним керуванням. Чим же такий пристрій відрізняється від звичайного кондиціонера? Згадаймо, як працює кондиціонер без інвертора. Як тільки виставлена необхідна температура, прилад вмикається, і доводить цей показник клімату в приміщенні до бажаної величини, а потім температурний датчик припиняє роботу компресора. Далі він знаходиться в режимі очікування до тих пір, поки показник температури в приміщенні не зміниться на деяку фіксовану в мікропроцесорі захисну величину (зазвичай 1-2 градуси) і потім включається знову. Як відомо, чим частіше вмикається і вимикається обладнання, тим швидше воно зношується. Справа в тому, що при роботі компресор змащується маслом, розчиненим у фреоні. Коли компресор не працює, масло осідає в картері, і при запуску перший момент той працює без всякої мастила. Природно, що це значно знижує його ресурс.

Але повернемося до питання, що таке інвертор для кондиціонера і як він впливає на його роботу. Інвертор - це електронний прилад, який плавно регулює потужність компресора. Інверторний компресор не відключається після того, як в приміщенні досягнута задана процесором температура, а продовжує постійно працювати на низьких оборотах, достатніх для тривалого підтримання оптимального температурного режиму. При необхідності швидко змінити температуру в приміщенні, компресор підвищує оберти, а потім повертається в попередній режим.

Інверторні кондиціонери здатні точно витримувати задану для приміщення температуру і не допускають її перепадів. У приміщеннях, обладнаних кондиціонерами подібного типу, значно знижений ризик простудних захворювань, оскільки вони не пересушують повітря і менше його переохолоджують.

Завдяки підвищеній продуктивності компресора і теплообмінника, точно вивіреному мікропроцесорному керуванню і іншим інноваційним функціям забезпечується оптимальна енергоємність кондиціонера. Більш висока швидкість і гнучкість роботи такого обладнання дозволяє витрачати менше електроенергії, ніж інші моделі. У підсумку інвертор струму не тільки продовжує життя кондиціонеру, але і дозволяє економити до 40% електроенергії.

Ще одна перевага, яку неможливо не оцінити, це практично безшумна робота зовнішнього блоку і помітно менший шум при роботі внутрішнього.

Вартість інверторних кондиціонерів вище традиційних, але вони більш економічні і довговічні й забезпечують підвищені комфортні умови.

copywrighting 2011-2020наверх  МИР ВАМ  Клуб шанувальників свіжого повітря twitter facebook Вконтакті